Corsa D havalandırma çerçevesi kaplama

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.
Evet bahsettiğiniz gbi kapakları ve içerideki kalan kısmı sökmek gerçekten sabır isteyen bir iş.
Piano black araçta aracın dış rengine göre bir kaplama kağıdı seçebilirsiniz. Benim araç pepper dust renginde olduğundan ona yakın veya yakışan bir renk olduğunu düşündüğüm için altın seçtim. Zaten asıl önemli olan kanımca diğer araçlardan faklı olmak :). Piano black iç döşeme zaten kendiside güzel, farklılık için belki bu altın rengi o aracada yakışabilir. Kırmızı veya mat bordada güzel durabilir.
Kaplama kağıdını bursada temin etmek isteyen olursa yardımcı olabilirim. Ankara yolu üzerinde reklam folyosu satan bir firmadan aldım.

bu kaplama kağıdı yapışkanlı sanırım öyle mi? yoksa yapıştırma için ne kullanıldı?

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kaplama kağıdı yapışkanlı sanırım öyle mi? yoksa yapıştırma için ne kullanıldı?

Mesajınızı biraz geç gördüm, kusura bakmayın. Aynen kendinden yapışkanlı bu kaplama folyoları. Arkasında beyaz bi kağıt var onu ayırıyorsunuz, ve yapıştırıyorsunuz. Uygulama esnasında folyoyu ısıtmak size bir miktar esneklik ve gerdirilebilirlik kazandırıyor.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gayet güzel olmuş, elinize sağlık...

Öte yandan düşünüyorum da, aslında birçok araç sahibi buna benzer kısımları piano black kaplamaya uğraşır :)

bybawer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullanın çok başarılı geçen 2 gün önce kendi kendime düşündüm olabilirmi die bugun bu paylaşımı gördüm şaşırdım bayağı demek oluyormuş :)

tugrul31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eline saglık bnm o kapaklardan bırinin tırnakları kırık sallanıyor diğeride yarım oda sallanıyor, ve altıdnakı yuvarlak tuşla ıcındekı panellerı saga sola hareket ettırdıgım aksam ıse calısmıyor. kendım yapabılırmıyım yardımcı olurmusunuz bana?_

Xsailor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar, piano black göğüslü aracımın havalandırma çerçevesi zannediyorum sıcaktan, renk attı. Keyfimi kaçırıyor. Bu havalandırma kanallarının tanesi ebay'de bile 65€ Söküp kaplamayı düşünüyorum, krom renk. Aracım da gri renk. Sizce reklamcıya para vermeye gerek var mı? Ellerim titrer biraz, kırılmaya çok mu meyilli bu parçalar? Youtube'da sökme ve takma videoları var ama bilemiyorum. Biraz takıntılıyım da... :(

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parçaların kırılmaya meğilli olmasından ziyade sökümü çok sabır gerektiriyor ve hakikaten çok zor. Çok abanılmazsa kırılacağını sanmıyorum ama kırılma limitine yaklaştığımı hissettiğim anlar olmuştu açıkçası.65 avro iyi fiyatmış :D. 4 lü setidir diye ümid etmek istiyorum :). Velhasıl, plastik aletler yardımı ile kanırta kanırta biraz terleyerek halletmeniz mümkündür diye düşünüyorum. Ama kesinlikle kolay değil. Bu işleme gerçekten gönül verdiyseniz denemeye değer diye düşünüyorum.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parçaların kırılmaya meğilli olmasından ziyade sökümü çok sabır gerektiriyor ve hakikaten çok zor. Çok abanılmazsa kırılacağını sanmıyorum ama kırılma limitine yaklaştığımı hissettiğim anlar olmuştu açıkçası.65 avro iyi fiyatmış :D. 4 lü setidir diye ümid etmek istiyorum :). Velhasıl, plastik aletler yardımı ile kanırta kanırta biraz terleyerek halletmeniz mümkündür diye düşünüyorum. Ama kesinlikle kolay değil. Bu işleme gerçekten gönül verdiyseniz denemeye değer diye düşünüyorum.

Üstad harika olmuş emeğine sağlık bayıldım. Benim araç piano black senin yaptığın gibi yapmayı istiyorum sence parçayı hiç sokmeden yapsam nasıl olur?