corsa combo meriva hız sabitleyiciyi kol almadan hazırlama

zannederims

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tis 2000 wiring diagrams servis programında y17dt için cruise control içi tesisat çekilebilir olarak görünüyor. ama Türkiye'ye gelen 1.7 dti corsaların cruise control sistemini işleten body control modülü cruise controlü desteklemediğinden opcom ya da tech 2 cihazından programlama yapılamıyor.

şu yapılabilir, yurtdışındaki bazı 1.7lerde cruise control var. CC olan 1.7 dti araçlardan çıkma body control modülü sipariş edilebilir. burada sorunuzun cevabı "evet, yurtdışından aldığınızda Türkiye'den aldığınızın 1/2 ya da 1/3 fiyatına" almış olacaksınız. alınan bcm aracınıza takılır, gerekli programlamalar yapılır, cruise control bağlanır, cruise control programlanır. bence @MOKIA abimizin demek istediği bu. Muhtemelen benim yaptığım gibi Tis 2000'den bakarak size yapılabilir demiştir; ki zaten haklı.

Astra dti'lerde bcm destekliyor mu bilmiyorum.

mokia nında fikrini alsak daha iyi olur aslında.mokia ne dersin bcm astra dti leri destekliyor mu?

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2003 model 1.2 corsa club aracıma bende cruise control istiyorum forumu özenle takip ediyorum. Gerçi iş yerindeki kısıtlamalar yüzünden fotoları çok göremiyorum. Aracımda debriyaj müşürü yok onu takacağım.Şimdi bu gerekli her şeyi yapsak aracın yazılımında cruise control olduğu kesin mi herşeyi yaptıktan sonra aktif olmaması gibi bir sorunla karşılaşırmıyım. Gerekirse kolda alabilirim önemli olan bunun çalışması :D

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2003 model 1.2 corsa club aracıma bende cruise control istiyorum forumu özenle takip ediyorum. Gerçi iş yerindeki kısıtlamalar yüzünden fotoları çok göremiyorum. Aracımda debriyaj müşürü yok onu takacağım.Şimdi bu gerekli her şeyi yapsak aracın yazılımında cruise control olduğu kesin mi herşeyi yaptıktan sonra aktif olmaması gibi bir sorunla karşılaşırmıyım. Gerekirse kolda alabilirim önemli olan bunun çalışması :D

aracınıza cc kolu taktırmadan ve tesisatı çektirmeden opcom veya tech2 bağlatın ve programlama yaptırın. programlama yapılırsa tesisat çekilmediğinden dolayı normal olarak cc arızası verecek. bu işlem olursa şanslısınız. programlama olup olmadığını görmüş olursunuz. daha sonra tesisatı ve orjinal kolu bağlatır arızayı sildirirsiniz. ben olsam böyle yaptırırdım.

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınıza cc kolu taktırmadan ve tesisatı çektirmeden opcom veya tech2 bağlatın ve programlama yaptırın. programlama yapılırsa tesisat çekilmediğinden dolayı normal olarak cc arızası verecek. bu işlem olursa şanslısınız. programlama olup olmadığını görmüş olursunuz. daha sonra tesisatı ve orjinal kolu bağlatır arızayı sildirirsiniz. ben olsam böyle yaptırırdım.

Gayet mantıklı. Ya baya istiyorum bu olayı ama debriyaj müşürü yok. KOntağın orayı sökmedim bugün veya yarın söküp bakacağım kablo sayısı kaç tane. Orada 4 kablo varsa yazılımla da ilgili sorun olmaz sanıyorum yani inşallah olmaz :D

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Gayet mantıklı. Ya baya istiyorum bu olayı ama debriyaj müşürü yok. KOntağın orayı sökmedim bugün veya yarın söküp bakacağım kablo sayısı kaç tane. Orada 4 kablo varsa yazılımla da ilgili sorun olmaz sanıyorum yani inşallah olmaz :D

TIS2000 programına göre aracınız CC destekliyor. Önemli olan beynin desteklemesi. proramlama deneyin kesinlikle. daha sonra orjinal kol ve debriyaj müşiri çekilmesi yapılır.

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şimdi elektronik bilgisi olmayan kişiler için bu konular çok karmaşık geliyor. Yani misal ben. Aracımda debriyaj müşürü yok onu çekmem lazım ayrıca devreyi yapmam lazım (Bir arkadaşımdan yardım alacağım). ama konuları okuyunca ve anlamaya çalışınca inanın kafam duruyor.. :D yani mesela bu adımları adım adım anlatsak daha anlaşılır olabilir kanaatindeyim. Daha yardımcı olunabilir böylece en azından benim gibilere

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ba6uqeza.jpg

Arkadaşlar Cruise Control olması için hangisinin 4 kablo olması gerekir

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 tü baktım özellikle çok mutluyum artık Cruise Control olayina kesin gireceğim =)

malialp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle bu konuyu açan ve yol gosteren herkese tesekkur ederim.
Bu konuyu gorunce combomada uygulamayi dusundum ve tesisati kurdum. Ancak opcom siparisi verdim ve aktiflestirmeyi bekliyorum. Umarim cabuk gelir de bian once kullanmaya baslarim....
Yapim asamasi fotograflari...

Evet arkadaşlar. opcom cihazim geldi hemen ise koyulup programladim ve bugun deneme surusu yaptim. Sonuc sahene. Herkese tavsiye ederim....