corsa combo meriva hız sabitleyiciyi kol almadan hazırlama

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın serviste bende taktıracağım kol geldi . yarın takacaklar bakalım deneme sürüşünü inşallah bende yapacağım..
bu arada aracım 2006 model silverline cdti easytronik şanzıman sanırsam müşüre gerek yok çok kolay takmaları lazım hiç bir tesisat çekmeden
yanılıyormuyum ?

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar resimlerin hepsini göremiyorum bende mi sıkıntı acaba. Bunları guncellleyebilir miyiz. Ramazan bitti girişmek istiyorum artık bu işe

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu cruise control işini sürekli takip ediyorum Elektronik bilgim zayıf. Ben şu anda devre ve müşür için ön hazırlık aşamasındayım. Bunları halledip bi taslak çıkardıktan sonra sanayici olan akrabalarımdan yardım alacağım şimdi benim aracımda debriyaj müşürü yok ama sinyal koluna 4 kablo geliyor. Yapılışı aşamasındaki resimleride göremiyorum o yüzden bana şu adımları tarif ederseniz çok sevinirim.

1. Debriyaj müşüründen çıkacak ayaklar nerelere gidecek
2. Sinyal kolunda 4 kablo var bu yüzden buradan herhangi bir yere tesisat çekecek miyim.
3. Devrenin ayaklarından sinyal kolunun 3. ve 4. kabloları arasına mı bağlayacağım. Eğer oraya bağlamayacaksam nereye bağlayacağım.
4.Sinyal kolunda 4. kablo olduğu için sigorta panosunun F36 ayağına kablo çekmem gerekiyor mu.

bunlara lütfen cevap verirseniz çok sevinirim. Sizin böyle başarılı olduğunuzu ve bunu kullanmaktan keyif aldğınızı gördükçe benimde iştahım kabarıyor şimdiden teşekkür ederim. İyi günler herkese

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:40 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:40 ----------

Öncelikle bu konuyu açan ve yol gosteren herkese tesekkur ederim.
Bu konuyu gorunce combomada uygulamayi dusundum ve tesisati kurdum. Ancak opcom siparisi verdim ve aktiflestirmeyi bekliyorum. Umarim cabuk gelir de bian once kullanmaya baslarim....
Yapim asamasi fotograflari...

Kardeşim senin aracın kaç model ve debriyaj müşürü hazırmıydı acaba

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu devrenin yapılmış ve küçük bir kutuya montelenmiş ve kablosuyla hazır hali elimde mevcut sadece sinyal kolunun ilgili uçlarına bağlayıp bcm'den cruise seçeneğini aktif ederek kullanabilirsiniz ben sinyal kolunu aldığım için benim devre boşa çıktı isteyene 30tl'ye gönderebilirim.

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar son kez deneyeyim şansımı. 2003 Z12XE motor kodlu corsa ya sahibim aranızda bu motor koduna cruise control takan var mı acaba. Sinyal kolunda 4 kablo var debriyaj müşürüm takılı Ecu nun 8. pininden kablo çektik ama Ecu da cruise control menüsü yok. Çalışmadı sistem nedenlerini araştırıyorum Cihan AKDEMİR arkadaşım yeterince ilgilendi bu konuyla ama sonuçta ecu da menü yoksa aktif etmeninde mümkün olamayacağını anladım. Eğer bu motor kodlu aracına cruise control takan varsa benim için bi umut ışığı olur. Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim ama sonuç yok malesef

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
yurtdışı sitelerden araştırdım biraz. Z12XEP motorlarda ECU'da Cruise Control programlama yapılabiliyor. fakat Z12XE motorlarda ECU'da Cruise Control menüsü çıkmıyormuş. yani önceden söylediğim gibi malesef sizin aracınıza olmuyor.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
2005 cdti essentia araçlarda hız sabitleyici için hazırlık mevcutmudur aceba ?
opel araç üretirken herhangi bir standart belirlememis. yani tesisat olabilir de olmayabilir de. sinyal kolunu açıp bakmadan bir şey söylemek zor.

keskosman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. Başka sayfada yazdım ama burada konuyu görünce burayada yazayım dedim. Benimde yardımınıza ihtiyacım var. Aracım 2010 corsa d Njoy otomatik vites modeli. Bende Cruise kontrol devremi kendim yapmak istiyorum. Araştırdığım kadarı ile bu modele Cruise takılabiliyormuş. Bu verilen Direnç değerleri corsa d araçlarındada aynımıdır. Ve otomatik viteslerde tech2 ile cruise açtırıldıktan sonra devreyi veya kolu takmak yeterli oluyor sanırım. Corsa d Direnç değerleri ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

heartqamer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba öncelikle emeği geçen herkese teşekkürler. Fakat zamanaşımından resimler silinmiş devrenin resimleri yok. eğer tesisat yani sokette 4 kablo ve debriyaj müşürü varsa sokette devreyi yapıp bu sokete giriş yapacağız anladığım kadarıyla. tekrar güncellerseniz konuyu daha çok arkadaş faydalanacak inşallah. şimdiden teşekkürler.