corsa-combo 1.7 dtı tekleme sorunu

erdogmush75

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava sensörü denendi -pompa beynide başka bi aracınkini takıp dolaştım bir süre,sonuç aynı-ayrıca beynin içinide açtım lehimlerde bir sorun gözükmüyor-mazot yürümeside yok yerinide değiştirdim nafile -arıza koduda vermiyor -sorunu çözene ödül vercem izmirde gezmediğim yer kalmadı tabi paramda

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hüseyin abi ozaman söktürecen pompayı,dışarıda bağlanacak makinaya eleman piston ları kontrol edilecek...

oda sen aksı kesecek kadar dediğin için söylüyorum,o devirdeki kesikliği wastegate yapar,ama okadar bama güme vurduracak kadar yapmaz...enjektöründe birşey yoktur belki ama pompa problem olabilir...o yüzden eleman la piston unun kontrol ettirirsin...pompa büyük ihtimalle basınç kesiyor...
sökmek biraz dert ama ...
benim olsa araba izleyeceğim yol o olurdu...

erdogmush75

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wastegate ve vuruntu sensörleri üzerine yoğunlaşıyorum -pompa sökme en son çünkü bu araçta denso pompa vermış oda sadece istanbulda yapılıyormuş-bu arada ben hala vuruntu sensörünün yerini arıyorum bilen varmı acaba

samtar55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun bendede ayni

Opel combo 1.7 dti sabahlari 1 klometre gidene kadar arac sirkeliyor sadece sabahlari yapiyor tum gun sorunsuz calisiyor sabahlari bir an ucak gibi oluyor bir an firene basmis gibi sorunun cozumunu bulamadim her usta farkli bise soluyor. Opel yetkili servisten randevu aldim gidip gitmeme konusunda teredutum var yapicaklarindan emin deilim okadar para veripde pahalli olan servise aracimiz yapamadimi koyuyor insana...

kturhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Bu sorun bende de başladı. Acaba buraya ilk yazan arkadaş çözüm buldu mu? veya çözümü nedir bilen var mı? Bendeki araba motor soğukken tekleme yapmıyor. Ne zaman ısı 90'a yaklaşıyor o zaman tekleme başlıyor. Aracı boşa alıp devir saatine baktım. Hiç gaza basmadığım halde hareket halindeydi. Bir de dün fark ettim ki motor ısınmış olsa bile 2000 devirin altında kullanınca tekleme yapmıyor. Ama kesin çözüm nedir?

sakızağaçlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme sorunu

benim aracımda da hararet yükselmeye başladıktan sonra 2000-3000 devir aracı tekleme problemi vardı.Pompa beyni tamir edilerek sorun giderildi..

Sercan-94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sorun cozuldumu cozdu ise paylasirsaniz cok sevinirim benim aracimda da ayni problem var :S