Opel Corsa D Kasa 2013 Tekleme Sorunu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
adaptasyon bozulmaz kolay kolay sadece dediğim gibi söker ve kapalı kısma elinizde bastırıp açarsanız bozulur açmanızda çok güç uygulamanız lazım

• Beğen
Tepkiler: nezihcom

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aracı benzinde kullanın dediğim yerlerdeki temizlikleri yaptıktan düzelmezse map sensörünü bir değiştirin

• Beğen
Tepkiler: nezihcom

burcuburcu

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3 - 4 Aydır 2013 Model 1,2 Motor Twinport Essentia Paket opel corsa aracımı kullanıyorum.

Araç şuan 71.000 km'de ve LPG'li aracı aldığımdan beridir bir tekleme sorunu ile karşı karşıyayım 1000 - 2000 devir arası giderken biraz gaz pedalına yüklendiğinizde araba tekleme yapıyor genelde 3 ve 4 cü viteslerde oluyor. Lpg takılalı henüz 1 yıl olmuş ve garantisi devam ediyor.

Önce sorunun lpg'den kaynaklı olduğunu ayar yaptırmamız gerektiğini söylediler gerekli ayarlar yapıldı sorun düzelmedi.
Daha sonrasında bu arızanın bujilerden olabileceğini söylediler bujiler değişti sorun hala var daha sonra o zaman bobinden bu arızayı yapıyor dediler bobinde değişti yine aynı arıza var.

Bu sorun için çözüm bulmaya çalışıyorum ama bu şekilde deneme yanılmayla maliyet sürekli artıyor ve sorun çözülmüyor.

Bu arada araçta zaman zaman motor arıza lambası ve (Motor elektroniği veya şanzıman elektroniğini kontrol ettirin) arıza lambası yanıyor.

Bu konu hakkında yardımcı olabilecek olan birileri varsa şimdiden çok teşekkür ederim.
Merhabalar 2008 model 1.4 manuel corsam var Aynı problemleri yaşıyorum Sorunu çözebildiniz mi? Çözdüyseniz nasıl hallettiniz yazabilir misiniz?