Corsa c yağ eksiltme sorunu

Corsa04

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selan aleykum arkadaslar. Uzun zamandır yaşadığım bir sorun var. Bilen ya da başına gelen arkadaşların fikrine danışmak istiyorum. Cevapladınız icin simdiden tesekkurler.2004 benzin lpg corsam 210 binde. Aldıktan 5 ay sonra lpg taktırdım. Bu sürede fark edemediğim bir olayı lpg den sonra fark ettim. Arabamda yağ yenileme yaptıktan 6 bin km sonra yağ çubuğu kuru çıktı. Yag lambası yanmıyordu. Kuru olarak biraz kullanmış olabilirim.
Bunu kime sorsam opeller yağ eksiltir normal diyorlar .bu doğrumu.

Not:arac çekişinde olumsuzluk yok. ekzos renginde mavilik siyahlık ta yok. Zemine akma yok ama kabut iç yüzeyi biraz yağ oluyor. Ona da buhardan olur normal dediler ama... yağ çubuğu girişinde hava gelme sorunu yok. Sadece motor kapağını açınca hava geliyor o da eksantrik yukarıda olduğu için onun ürettiği hava diyorlar.

Derdim şu motoru yaptırtma ya da elleyip kurcalamak doğru olur mu. Yoksa yağ ekleyip devam edeyim mi. 5 6 litre yağ ile 10 bin km yi buluyor. Yag 5 30 koyuyorum. İyi gunler

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
10 bin kmde 1itreye yakin yag eksiltir. Sizinki cok fazla. cekiste bi problem varmi yoksa yag olarak 5 30 yerine 5 40 koydurun

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Mavi duman varmi aracta contan yaniksa mavi duman atmasi gerekir. Araci bostayken devir saatini 3000 inin ustunde sabitleyin egzostan bi kontrol edin duman varmi

Corsa04

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mavi duman varmi aracta contan yaniksa mavi duman atmasi gerekir. Araci bostayken devir saatini 3000 inin ustunde sabitleyin egzostan bi kontrol edin duman varmi
denerim birazdan...cvp için teşekkürler

Ozankodak06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorunu bende yasiyorum. Sorun cozuldumu?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motor koduna bağlı olarak yağ çok eksiltiyorsa ve arada duman atıyorsa kulbutor kapağı diyaframı patlamıştır diyafram pahalı değil ama tamir etmezler parça düzgün sökülmezse kırılıyor