Corsa C ve Astra G Lpg Yağ ve Antifriz Tavsiyesi

sskabay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün böyle bir konu açmıştım ama bugün göremedim. Kural dışı mıydı acaba ?
Tekrar paylaşayım istedim o yüzden.

2003 Corsa c 1.4 aracım var dün itibariyle lpg montajı yapıldı.Yağ değişimine az bir süre kaldığı için şimdiden aracımla uyumlu, kaliteli bir yağ arayışına girdim. Görüştüğüm opel ustası shell yağı yakar opeller o yüzden gm kullanalım dedi. İnternette biraz araştırdım mobil1 yağlar çok satılıyor. Sizce bu aracım için ve 2000 astra g 1.6 lpg li aracımız için hangi motor yağını kullanalım ?

Ayrıca bu iki araç için antifriz olarak ne alabiliriz ?

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mobil kullanıyorum sorun yok çok devirli araç kullanırım resmen kırbaçlarım. LPG olunca yağ eksilmesi filan oluyor olacak ama yılda bir kere yağ değişimi olayı olmasından dolayı sorun olmaz.

sskabay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil kullanıyorum sorun yok çok devirli araç kullanırım resmen kırbaçlarım. LPG olunca yağ eksilmesi filan oluyor olacak ama yılda bir kere yağ değişimi olayı olmasından dolayı sorun olmaz.

Mobil in hangi yağını kullanıyorsunuz hocam ?

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 corsa d için mobil 1 esp kullanıyorum. Acaba benim araç için bir artısı var mıidr bu yağin yoksa mobil 3000 de kullansam aynı işi görür mü

sskabay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
GM yağını ben sevmedim. Daha önce castrol kullandım sonra onun hakkında çok fazla olumsuz yorumlar okuyunca bildiğimden şaşmayım dedim mobil ile devam ettim.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra a için mobil 10 40 kullandım hep memnunudum. Astra g ve corsa C için 10 40 mobil castrol rahatlıkla kullanılabilir. Antfriz total organik (kırmızı)tavsiye olunur.

sskabay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra a için mobil 10 40 kullandım hep memnunudum. Astra g ve corsa C için 10 40 mobil castrol rahatlıkla kullanılabilir. Antfriz total organik (kırmızı)tavsiye olunur.

Sanırım mobil yağ alacağım. Kullanıcı yorumları hep olumlu.