corsa c tıkırtı sesi

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün iyice dinledim. (sanki ses de biraz arttı bu aralar) direksiyonun altından geliyor ses. ama dediğim gibi düz yolda 2000-2500 devir arası gelen bir ses

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar konuyu devamlı güncellemek durumunda kalıyorum ama bir durum daha farkettim belki teşhis için faydalı olur.
hararet artınca ses daha belirginleşiyor artıyor ve devir aralığıda yükseliyor örneğin 1800-2000 devir arasında ses yapıyorsa şehir içi sıkışık trafikte hararet artınca 1600-2100 bandında ses yapıyor ve ses artıyor.
işten güçten gidemedim sanayiye malum sene sonu yoğun olduğundan. ama internette araştırğım kadarıyla katalizör den olma ihtimali aklıma geldi.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün sanayiye gittim usta daha detaylı dinledi baktı. 1 ve 2 nolu enjektörlerden geliyor ses dedi.söküp temizletmek gerek dedi.memeleri genişlemiş olabilir değiştirilir dedi 400 tl gibi bir rakam söyledi (350 si enjektörcü alıyor dedi ) ama bu kadar sese sökmeye gerek yok ilerde daha çok gerektiği zaman yapılır dedi.
ben bu aşamada würth tarzı enjektör temizleyici katkı kullansam fayda edermi?

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim o ses direksiyon kutusundan geliyor olmasin.corsa c lerde kronik bir problemdir.böyle stabilize yola girdigindemi geliyor. Yoksa düz kaymak gibi asfaltta giderken de ses geliyor mu?

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
düz kaymak gibi yolda giderken hatta sabit durup boşta gaza basınca yine o devirler arasında geliyor. gerçekten çok kafama taktığım gibi bir konu ilk arabam olunca birde çok şükür başka bir yerinde birşey yok sadece tıkırtı var oda kafama takılıyor

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim onu bilemiycem.umarım bilen bir arkadaş size yardımcı olur.