corsa c tıkırtı sesi

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
merhaba
corsa c 2004 1.3 cdti aracım var.bundan 2 ay öncesi hareketli volant-baskı balata- debriyaj bilyesi ve trigier seti değişti. değiştikten sonra 100 km kadar şehirler arası bir yere gittim dönerken bir tıkırtı başladı ve tıkırtı hala düzelmedi. ustaya gösterdim hareketli volanttan olabileceğini kısacası hepsinde az çok bu var olduğunu söyledi. araç ısınana kadar hiç bir ses yok 2-3 km sonra biraz ısınınca başlıyor ve 1900-2500 devir arası yapıyor bu sesi. yer olarakta göğüsün sol kısmından geliyor. sizce nereden olabilir ve nasıl kesebilirim bu sesi? çünkü gerçekten sinir eden bir ses. araçta başka bir arıza performans düşüklüğü yok.
gelen sesin bir benzeri ;
http://youtu.be/vjWVmR0col4

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göğsün sol tarafı dedin benim zırıltı sorunu aklıma geldi. Benim sıkıntı kalorifer radyatörü kaynaklıydı. Biraz karton sıkıştırdım ses soluk çıkmaz oldu.

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/107969-bu-parca-nedir-ve-ne-ise-yarar.html

Bahsettiğim parça linkteki konuda mevcut. Kontrol etmekte fayda var.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:28 ----------

Gerçi araçlarımız aynı değil ama sistemsel olarak fazla fark yoktur sanırım.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cevap için teşekkür ederim .
yanlız araçlar farklı olduğundan aynı yapı benim arabada varmı tam emin değilim. birde benim ses ısındıktan sonra hiç geçmeyen bir ses.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah sorunun kaynağını bulursunuz. Forumda bu tür seslerle alakalı cevapsız kalan bir çok konu var. Çoğu ses kendiliğinden kesiliyor yada bir süre sonra kulağın duymayacağı seviyelere gerileyebiliyor.

Ben yolda giderken radyoyu kapatmış sesi dinler olmuştum. Hatta ses üzerinde deneme yaparken az kalsın kaza yapıyordum. İnsanın sinirlerini alt üst ediyor.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sağolun. şuan benzer bir durumdayım ara sıra radyoyu kapayıp dinliyorum. hatta başka arabalara bindiğimdede dinlemeye başladım. piskolojik bir durum oldu :)

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bir fikri olan yokmu arkadaşlar

valyant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eren kardeşim aynı durum bendede var vala kendi arabamı geçtim başkalarınınkini bile dinlemeye başladımm :)

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım geçmiş olsun, işi yapan ustanın hemen hepsinde az çok var olduğunu söylemesi de sesten çok benim kafama takıldı ne demek yani o ki işi yaptın arkasında dur ve sök tak yap uğraş ver müşteriyi savsaklamanın derecesi yok artık parayı al hakkınlan fazla veya az ama işi de yap derim artık, arkadaşım arızanızın tez zaman da giderilir inşallah saygılar..

hgorele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses tam olarak araca bindiğinde sol tarafındamı geliyor yoksa sağ taraftanmı eger sağ tarafta ise neyin sebeb oldugu ve cozumu belli direksiyonun ordan geliyorsa allah kolaylık versin bide gelene ses tıktıktıktık diye ince bir sesmi

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sol taraftan gelen ince bir ses nasıl desem sanki birşey gevşek kalmış motor sarsısıntısından titredikçe tıngırdıyor gibi. direksiyondan değilde iyice soldan geliyor sanki kapıyla ön camla birleştiği yerden geliyor ama biraz aşağıdan geliyor. (tarifte bir garip oldu ya :) )