Corsa C (Şoför paspasında su sızıntısı)

post44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa

Ağaç altına park durumlarında yaprak çam iğnesi vb şeyler su kanallarını tıkıyor. Oraları temizlemek ve kuvvetli hava püskürtmek gerekiyor.Su tahliye olmayınca konumu nedeniyle elektrik kutusunun su alma durumu olabilir...

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ağaç altına park durumlarında yaprak çam iğnesi vb şeyler su kanallarını tıkıyor. Oraları temizlemek ve kuvvetli hava püskürtmek gerekiyor.Su tahliye olmayınca konumu nedeniyle elektrik kutusunun su alma durumu olabilir...

Yaprak vardı evet. onları temizledim güzelce ama yine aynı.

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yine yağmur yağıyor.. gene ıslancaz gibi.

barış34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa şöfor tarafı paspasında ıslaklık

2005 model corsa şöför tarafında paspasta şöför arka paspasında yağmur yağdığı zaman ıslaklık oluyor, ve biriken su şöför arkası yolcu tarafına doğru gitmekte ve orası da ıslanmaktadır.
kaputu açıp baktığımda motor bölümündeki 2 adet su gideri açık içinde herhangi bir şey yok.
elimle direksiyonun altına doğru iç bölümlere soktuğumda ıslaklığı görebiliyorum.
bir seferinde yağmur sonrası aracı çalıştırdım giderken sol ayağımın üzerine biriken su döküldü ve baya ıslandı.

ama yağmurda sürekli ıslanıyor. neden olabilir nereden su gelebilir. yardım lütfen...

KARLIDAG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
barış34
Benım 2001 vectra da olmustu bu sorun. yavas yavas on cama kısım kısım su dokerek suyun gectıgı alanları takıp edıp su sızıntısını bulmustum. Suyun gectıgı alanlarda sacdan gecen kabloların dısındakı sıyah plastıkler asınmıs onların yanlarından dogru ıcerı sızıntı yapmıs. Bırde sıleceklerı on taraftakı plastık kısmı sokup oralara su döküp denemıstım. Ben 1 ay bunla ugrasmıstım en sonunda sacda ne kadar delık varsa kablonun gectıgı-gecmedıgı silikonladım silecekleri takmıstım sorun duzelmıstı.

Kısaca on kısım sılecek altındakı plastıgı sokün oralara bır bakın. Tabı corsalarda o kısım nasıl bılmıyorum.

barış34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KARLIDAĞ
benim sorun sadece sol tarafta yukarıdaki yorumlarda gördüm bir arkadaş paylaşmış sigorta panelinin altındaki lastik zamanla eriyormuş oradan gelebilir diye yazmış ayrıca aşağıdaki videoyu' da eklemiş oraya da baktıracağım ayrıca yardımın için teşekkürler.
http://www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fi1.ytimg.com%2Fvi%2F4rArFPuv3oE%2Fmaxresdefault.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D4rArFPuv3oE&h=720&w=1280&tbnid=GOZ250OHmpC2FM%3A&zoom=1&docid=N-YRBBA99DPD7M&ei=VXBqU8P7JsfD7AabrYF4&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=5743&page=1&start=0&ndsp=27&ved=0CGgQrQMwBg

barış34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa şöfor tarafı paspasında ıslaklık

yardımcı olabilecek varmı
sorun halen devam ediyor

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun gecenlerde istanbulda yağan şiddetli yağmurda oldu sadece şoför tarafında ıslaklık vardı cougunlukla arka koltuğun orda lifte falan kaldırdık su döktük ama görünürde bisey yoktu

asus zenfone 6

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam benimde daha once basima geldi silecek ve hidrolik oldugu yerde catlak yerler var sanki silikon cekilmis gibi elinizle dokununca anlayacaksiniz ne demek istedigimi bence oralara yogunlasin ben herseyi sokturmusrum 1 ay uğraştım en son kendim buldum

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra c aracımda da yolcu tarafında ıslaklık vardı. usta baktığında su giderlerinin pislikten tıkanmış olduğunu söyledi. eliyle ve hava tutarak temizledi. hatta su, hava filtresinden süzülüp içeri gelmiş. hava filtresinin yarısına kadar su lekesi vardı. bende kaputu açıp baktım basit bir su gideri var. ancak ondan sonrada yağmura yakalanmadım. düzelip düzelmediğini bilmiyorum.