opel corsa c içeri su alıyor help me

fatihkurun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 corsa 1.4 enjoy easytronic zavoli tüplü aracım kış gelince park halinde iken yoğun yağmurlarda 2 gün yattı kullanmadım. aracın şoför paspas kısmı çok yolcu kısmı az ıslak ve arka sol yolcu paspas kısmı göl olmuş bir kova su çıkar.içine balık koy yüzer durumda.camcıya gittim sıkıntı yok dedi.kaportacı bırak bana komple sökeyim döşemeleri bulayım dedi.zaten arkadan çarpma sonucu bagaj ve tampon için servisteydi.ustamda pedalların orda akan sıvı görmüş kurutup kaputu kaldırmış silecek göğüs kısmını komple sökmüş su tutmuş ve sigorta kutusunun orda su giderinin tıkandığını farketmiş ve oraları karıştırırken baya bi su çıkışı olmuş tahliyeden akmış sonra direksiyon kutusunun ordan içeri giren kabloların oraları silikonlamış tekrar su tutunca içeri akan yerden su gelmemiş bizde sorun çözüldü sandık fakat geçenki yağmurdan sonra araca binerken baktım ne olmuş diye arka taraf akvaryum olmuş. önler yine aynı ayrıca teyp ekranındaki derece göstergesi kışın göstermiyor. o sebeple ben oralardan süzülen su var ve arkaya geçiyor diye hep düşündüm sorun halloldu zannettim ama arkadan mı öne geçiyor acaba ne dersiniz

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ılk olarak aracın altına bı bak alttakı tıpalarda sorun olabılır.. ımkanınız var veya elınızden gelıyor ıse ılk olarak taban dosemesını sökün derim bence daha sonra kaputu kaldırdıgınızda kaput acma telını takıp edın telın tam ıcerı gırdıgı kısımdakı plastık malzeme aşınmıs veya araca sonradan takılan ses sıstemı var ıse ordan kabloları gecırıldı ıse suyu ordan alıyordur buyuk ıhtımal pedal kısmından su gelme olayıda ordandır bırde dusuk bı ıhtımal ama stop farlarını bı sökun bakın derım ordanda su alıyor olabılır

fatihkurun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyw. araca ses sitemi değil de lpg takılmış ben almadan önce ama ilk kış 2011 sıkıntı olmadı.2012 den beri var.dün e yağmur yağdı yine sabah kalktım baktım aracın arka sol yine göl diğer üç tarafta ıslak hatta koltuklar bile ıslak gibi geldi elle yoklamamda ama emin değilim sabah çok soğuktu çünki bugün ustaya götürcem ama neresinden başlıycağız bakalım

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sol arka çamurluk davlumbazına bak ufak bir delik vardır.

CUMA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorun arka kısmında üsten gelen suyun alta akmasını sağlayan gider var ,ogider tıkanmış olabilir(çamur ve yapraklar tıkayabiliyor)