Corsa C (Şoför paspasında su sızıntısı)

cyucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Bu başlığa geçmişte de rastlamış olmanız muhtemel.
Çünkür araştırdığım kadarıyla ve bu bölümde konusu gecmis bir konu ancak sonuna dogru sorunun kaynagının tam olarak ne olduguna bir yorum getiremedim.

Bugun ankara yağışlı, akşam üzeri işten eve geldim ve aracıma bakmak icin indigimde paspasın üzerini bir su bardağını dolduracak kadar ıslak oldugunu fark ettim. Nereden geldiğini oturup düsünmeye basladım ve debriyaj pedalının hemen üzerinden akan su damlacıklarına rastladım. Araç camını düsündüm ancak bununla bir ilgisi yok sanırım.

Kaputu acık inceledigim kadarıyla silecek motorunun oldugu kısımdan asagıya dogru akıyor ama sorunun kaynagı silecek motoru degil oradan aşağıya süzülen suyun oradan nasıl içeri geçtiği kafamı kurcalayan. Araç CORSA C 2001 Comf. Bu aracta tahliye kanalları nerede? Oradan aşağı akan su nereden dışarı tahliye olacak? Buna benzer sikayetler mevcut nasıl cözüm üretebiliriz yardımlarınızı bekliyorum bu konuda :(

Resimler ek'te olduğu gibi.
Havalandırma kutusunun altında kaportada catlak yada buna benzer bir durum olabilir.
Aracta lpg var ancak baglantı kabloları vs. biraz daha yukarıda kenarda kalıyor slikonları saglam gibi.
Aklıma baska birsey gelmiyor :/

Ekli dosyalar

• wOr2Pn.jpg
    wOr2Pn.jpg
    29.2 KB · Görüntüleme: 125
  • w1pPX5.jpg
    w1pPX5.jpg
    19.7 KB · Görüntüleme: 111
  • wvazrr.jpg
    wvazrr.jpg
    26.9 KB · Görüntüleme: 105
  • e7Bmzl.jpg
    e7Bmzl.jpg
    17.8 KB · Görüntüleme: 107

cyucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın sabah ilk işim o kutunun altını incelemek olacak, ilk baslarda silecek motorunun oldugu kısımda bir aparatın eksik oldugunu düsünmüstüm diger araclarda oldugu gibi.

cyucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun kaynağı: hava kutusunun hemen altında ki kısımlarda orjinal olan contanın zamanla çürümüş olduğunu fark ettik ve conta temin ederek o kısımları silikon ile kapattıktan sonra sorun çözüldü.

İleride sorun yaşayabilecek dostlarımıza dipnot geçmek istedim.

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun kaynağı: hava kutusunun hemen altında ki kısımlarda orjinal olan contanın zamanla çürümüş olduğunu fark ettik ve conta temin ederek o kısımları silikon ile kapattıktan sonra sorun çözüldü.

İleride sorun yaşayabilecek dostlarımıza dipnot geçmek istedim.

Merhaba aynı sorun bende de var. yağışlı havalardan sonra arabayı ilk hareket ettirdiğimde debriyajdaki sol ayağıma su geliyor. zeminde bir ıslanma olmuyor, sadece aracı hareket ettirince oluyor.

"hava kutusunun hemen altında ki kısımlarda orjinal olan contanın" derken ben hiç bişey anlamadım. hava kutusu ne ki ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba aynı sorun bende de var. yağışlı havalardan sonra arabayı ilk hareket ettirdiğimde debriyajdaki sol ayağıma su geliyor. zeminde bir ıslanma olmuyor, sadece aracı hareket ettirince oluyor.

"hava kutusunun hemen altında ki kısımlarda orjinal olan contanın" derken ben hiç bişey anlamadım. hava kutusu ne ki ?
http://www.google.de/imgres?imgurl=...r=5743&page=1&start=0&ndsp=27&ved=0CGgQrQMwBg

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız arkadaşlar verdiğiniz konuları okudum da.. Hepsinde bi delik falan vardır denmiş. Bende de bi delik gibi Bişey olabilir, tamam ama bende yağmur yağdıktan sonra pastasında direk ıslanmıyor, araç hareket edince su geliyor...

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardım