Corsa C marşta tekleme

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar

aracım 2006 model dizel otomatik opel corsa silverline

bu akşam aracımla çarşıya çıktım işim vardı onu hallettim. yaklaşık işim 2 saat sürdü. neyse arabayı sorunsuz bir şekilde çalıştırdım. daha sonra yaklaşık 55 km gittikten sonra bir istasyona girdim. aracı stop ettim. aradan 1 dakida geçmeden aracımı çalıştırmaya çalıştırdım fakat çalışmadan gıygıygıygıy ses alıyorum çalışmıyor. bekledim tekrar aynı ses 3. kerede zorla çalıştı gibi oldu.

bu olaydan 5-6 gün önce de aracımı yaklaşık 2 saat klima açık rolantide çalıştırdım.sonra kapattıktan sonra 4-5 dakika sonra aracı çalıştırmak istedim bu sefer hiç ses gelmiyor Tık yapıyor marş yok. 2 dakika daha bekledim ondan sonra çalıştı aracım.

acaba bu yaşadıklarım klimayı uzun süre çalıştırdığım için mi oldu? çünkü daha önce böyle bir problem yaşamamıştım. aracın aküsünü de yaklaşık 9 ay önce değiştirdim orjinal gm akü 60 amper.

bu problemi nasıl giderebilirim yardımlarınızı bekliyorum.. ?:confused:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sorun marş motorundan kaynaklanabilir kontrol ettirip gerekli bakımlarını yaptırabilirsiniz. Birde marş bastığı zaman araç 3. marşta çalışıyor demişsiniz o sorunda genelde mazot pompası ve yakıt borularının tıkanması sebep olabilir ayrıca kalitesiz mazot yada depodaki pislik mazot filtresini tıkanmış yada yakıt sistemi hava yapmış olabilir birde rail tıpası denen bir parça var oda bazen sorun yaşatabiliyor. Birde bana taktığınız akü yetersiz geldi çünkü dizeller genelde soğuk havalarda çalışmak için kızdırma bujilerine ihtiyaç duydukları için ekstra enerjiye ihtiyaç duyuyorlar o yüzden kullanılan akü amper açısından yüksek olmalı mesela benim arabada dizel üstündeki akü 70 amper.

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler en yakın zamanda ustama göstereceğim.

snn77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar

aracım 2006 model dizel otomatik opel corsa silverline

bu akşam aracımla çarşıya çıktım işim vardı onu hallettim. yaklaşık işim 2 saat sürdü. neyse arabayı sorunsuz bir şekilde çalıştırdım. daha sonra yaklaşık 55 km gittikten sonra bir istasyona girdim. aracı stop ettim. aradan 1 dakida geçmeden aracımı çalıştırmaya çalıştırdım fakat çalışmadan gıygıygıygıy ses alıyorum çalışmıyor. bekledim tekrar aynı ses 3. kerede zorla çalıştı gibi oldu.

bu olaydan 5-6 gün önce de aracımı yaklaşık 2 saat klima açık rolantide çalıştırdım.sonra kapattıktan sonra 4-5 dakika sonra aracı çalıştırmak istedim bu sefer hiç ses gelmiyor Tık yapıyor marş yok. 2 dakika daha bekledim ondan sonra çalıştı aracım.

acaba bu yaşadıklarım klimayı uzun süre çalıştırdığım için mi oldu? çünkü daha önce böyle bir problem yaşamamıştım. aracın aküsünü de yaklaşık 9 ay önce değiştirdim orjinal gm akü 60 amper.

bu problemi nasıl giderebilirim yardımlarınızı bekliyorum.. ?:confused:

marş motorunun kömürlerini ve burclarını değiştir sorun gider

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima ile ilgili değil, sorun akü ile ilgli sarj ile ilgili alternatörü de kontrol ettirin..

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler ustaya gidince hiç problem yokmuş gibi oldu araç şuanda sorun yok herhalde aldığım mazottan kaynaklandı artık bp den mazot almam..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mazot filitrenizi de değiştirmenizde fayda var