Corsa C Led sis farı çalışmam

deka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mevcut sis farı kapaklarına şerit led kullanarak yaptığım sis farlarını paylaşmak istiyorum. Resimlerden çok net anlaşılmasa da gayet şık bir görüntü oluşturdu.

İşte yapım aşamaları:

Önce kapakları söküp ledlerin denk geldiği yeri kumpasla ölçüp, işaretleyip deldim.
Delikleri hata paylarına karşı biraz büyük deldim.
imag0676w.jpg

imag0675mv.jpg

Ledlerin kablo bağlantılarını yaptım ve deliklerinine denk gelecek şekilde ayarlıyıp japon yapıştırıcısı ile sabitledim. Daha sonra silikon ile destekledim.
imag0674l.jpg

imag0672d.jpg

imag0677c.jpg

imag0671s.jpg

imag0690c.jpg

Açıdan dolayı köşeler sönük gibi durmuş fotoğrafta, fakat gece ve gündüz çok şık bir görüntü oluşturdu çevremden gayet iyi tepkiler aldım :)
imag0692w.jpg

Son düzenleme:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bende sana sunu soylıyım daha oncekı aracımda yapmıstım o gorunen aralar varya onlarıda sıyah oje ıle boya orda led oldugu hıc bellı olmuyo actıgında gorunuyor :)

deka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bende sana sunu soylıyım daha oncekı aracımda yapmıstım o gorunen aralar varya onlarıda sıyah oje ıle boya orda led oldugu hıc bellı olmuyo actıgında gorunuyor :)
Olabilir aslında mantıklı ama kötü bi görüntü oluşturmadı aslında. Söküp yapar mıyım bilmiyorum ama olsa iyi olurdu. Teşekkürler :)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sokmene gerek yokkı on taraftan dırekt hıc bıseyı someden yapcaksın ınce bı tane suluboya fırcası al ledlerı kapatmıcek seklde boya sıyah oje ıle on numara goruntu olur bak
bıde japon ayrılıyo arkadan sıcak sılıkon veya sıyah sılıkon sıkıp sabıtle parcanın uzerıne ledlerı orası cok su aldıgından kablo baglantı yerlerınıde ıyıce bantlayıp uzerıne sılıkon cek derım sıkıntı cıkarmasın snra sonucta elektrık olcak

deka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sokmene gerek yokkı on taraftan dırekt hıc bıseyı someden yapcaksın ınce bı tane suluboya fırcası al ledlerı kapatmıcek seklde boya sıyah oje ıle on numara goruntu olur bak
bıde japon ayrılıyo arkadan sıcak sılıkon veya sıyah sılıkon sıkıp sabıtle parcanın uzerıne ledlerı orası cok su aldıgından kablo baglantı yerlerınıde ıyıce bantlayıp uzerıne sılıkon cek derım sıkıntı cıkarmasın snra sonucta elektrık olcak

Vaktim olunca uğraşıcam :) Bu arada kabloları sıcak silikon ile izole ettim. Ledleri sabitkemek için japon kullandım silikon kuruyana kadar tutsun diye. Daha sonra şeffaf silikon sıktım. Yaklaşık bir hafta oldu montajını yapalı sürekli kontrol ediyorum sağlam duruyor. Basınçlı su ile de yikadim defalarca.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sılıkon varsa sıkıntı yok o zaman:=) tamamdır usta cıdden cok guzel bı goruntu olucak bak.. bıde son bısey daha o sıyah kapakları tampona taktın ya asıl taktıgında dıyah parcaya gecen uclar varya tampon arkasında onlarıda sıcak sılıkon ıle doldur sıyah kapaklar dusuyor sonra...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) o zaman sıkıntı yok dugmeyı nasıl yaptın acma kapamayı? ben arka sıs lambasının dıgerınıde delıp lamba koymustum onlarıda frene baglatmıstım on sıslerıde orjınal arka sıs dugmesıne dırekt sıgorta kutusundan kablosunu bulup baglatmıstım