Corsa C için Hangi Yay ???

karakas44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar ;

2003 model Corsa C 1.7 DTI aracıma 16" jant ve yay taktırmak istiyorum.Jantlar için 195/45/16 lastik alacağım ( sitedeki hemen hemen herkes bu yönde yorumda bulunmuş )
Yay için Eibach ve Koni arasında kaldım.Bildiğim kadarıyla Koni yaylar 4/2 cm , eibach yaylar 3,5/3,5 cm ölçülerinde.Arabaya genelde çok kişi binmiyorum fakat yaz geliyor gezmelere gidince büyük ihtimalle dolu dolu gideriz.Çok kararsız kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim.Kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Sertlik ve kalite bakımından en iyisi sizce hangisi.Ve uygun fiyata taksitle veren yerler varmı acaba ?

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım su anda aracının uzerındeki jantların boyutu kaç? satmayı dusunursen bana bi ozelden pm çak ;)

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Koni kullanmıştım, oldukça memnundum.Koni'de önler 4cm olduğu için burun biraz düşük duruyor, 1.7 DTI ağır bir motor olduğu için daha da düşebilir.Bence konforu düşün, eibach al.Ya da pozitifauto'ya H&R sor, varsa onu al...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende apex var. memnunum. ancak simdide zıplama sorunu oldu. amortisorlere mudahale gerek sanırım. imzamdada gorecegin üzere bendekiler 3.5

brqcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence koonfora önem veriyorsan eibachı, ama sert olsun yolu tutsun diyorsan koniyi al.eibach da yolu iyi tutuyor ama koni biraz daha iyi sanırm.bi de duyduguma göre vogtland yaylar da oldukca iyi.onlara da bakabilirsin.onlar da 3,5/3,5cm

karakas44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koni önlermi 4 cm :eek: Ben arkalar 4 cm sanıyodum :eek: o zaman eibach almak mantıklı olur.Diğer seçeneklerede bir göz atayım ama şimdilik eibach birinci sırada.H&R nasıldır ? kaç cm'dir Bi bakim netten teşekkür ederim yorumlar için.Başka yorumu olan var mı ?

Ben Koni kullanmıştım, oldukça memnundum.Koni'de önler 4cm olduğu için burun biraz düşük duruyor, 1.7 DTI ağır bir motor olduğu için daha da düşebilir.Bence konforu düşün, eibach al.Ya da pozitifauto'ya H&R sor, varsa onu al...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
H&R, binek oto yarışları için BMW ve Mercedes'e 25 yıldır yay üreten marka...

BluuBZeR0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
H&R sanırım 3 cm düşürüyor aracı..Biraz baktım kaliteli gibi ama kullanana sormak lazım.. fiyatıda diğerleri gibi aynı sayılır ..

Erman abi ne diyorsa doğrudur yaza doğru benım konilerle h&r'i takas düşünebilirim :D

Son düzenleme:

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seçtiğiniz amortisörle çok alakalı olmakla beraber konfordan ödün veriyorsunuz koni nin ikili set halinde satılan turuncu amortisörleriyle 3 santim düşüren yaylarını kullanırsanız Erman abimin dediği H&R daki konforu yakalayıp aracınızıda düşürebilirsiniz ama aynı yaylarla ayarlanabilir sarı konileri kullanırsanız o zaman süspansiyon çok sertleşir ama inanılmaz tepkilere ve yol tutusa sahip olursunuz bunun yanında nerdeyse bozulmayan problem yaşatmayan bir amortisör sisteminde cabası.