Corsa C Hız Sabitleyici YARDIM

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
9u6u8ade.jpg

motoru karşınıza aldığınızda sağ alttaki X53 jakını motor çalışmıyorken söküp 8 numaralı pininin var olup olmadığını kontrol edin. aynı şekilde jakın oturduğu yeri de kontrol edin. bu jak debriyaj müşirinin bağlantısı.

u4yte6ys.jpg

uvubu5u2.jpg

eğer ki 8 numaralı pin dolu değilse aşağıdaki resimde belirtilen BCM'nin yanındaki X14 numaralı (yeşile boyanmış) jakın 3 numaralı pininden X53'e hat çekilmesi gerekiyor.

8upadedy.jpg

sıkıntınız inşallah buradan kaynaklanıyordur. inşallah yardımcı olmuşumdur. resimlerden anlaşılmıyor olabilir ama uzaktan elden gelen de bu.

eğer ki bu da çözmezse BCM Cruise Control kabul etmiyor denir. kolay gelsin.

Son düzenleme:

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihan hocam çok çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Bunları tek başıma yapabilmem mümkün değil en kısa sürede tamirciye gidip dediklerinizi kontrol ettireceğim inşAllah.

yunus.beyhan.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Merhaba benzinli araçların beyni desteklemediği yazıyor diğer forumlarda.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
1.4 benzinlilerde var :)

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrardan merhaba değerli forum sakinleri. Uzun uğraşlar ve de tecrübesiz bilgisiz tamirciler sayesinde oluşan maddi masraflardan dolayı uğraşmaktan vazgeçtim hız sabitleyiciden. Gaziantep'te adam akıllı bir yer bulamadım tesisatı kontrol edip hız sabitleyiciyi çalıştıracak. Tamircilere verdiğim para boşa gitti, yapamadılar.

Forumda başta [MENTION=48366]cihanakdemir[/MENTION] olmak üzere yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum tekrardan. Aldığım parçaları kullanmadan 2.el olarak satacağım, yakında konu açarım forumda.

a.kucukdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrardan merhaba değerli forum sakinleri. Uzun uğraşlar ve de tecrübesiz bilgisiz tamirciler sayesinde oluşan maddi masraflardan dolayı uğraşmaktan vazgeçtim hız sabitleyiciden. Gaziantep'te adam akıllı bir yer bulamadım tesisatı kontrol edip hız sabitleyiciyi çalıştıracak. Tamircilere verdiğim para boşa gitti, yapamadılar.

Forumda başta [MENTION=48366]cihanakdemir[/MENTION] olmak üzere yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum tekrardan. Aldığım parçaları kullanmadan 2.el olarak satacağım, yakında konu açarım forumda.

Yunus bey corsa c için sinyal kolunuz duruyorsa sorunsuzsa zarar görmemişse görüşelim. Kolunuza talibim.

Bu arada Corsa C 1.7 DTI'lara yani y17dt motor kodlu 2003 model corsa c lere cruise control yapan arkadaşlar mevcut. Hatta ve hatta sinyal kolu ile beraber ve göstergede ışıklar yanacak şekilde. Bizde şuan onu yaptırmak ile uğraşıyoruz. Bakalım inşallah çözeceğiz. Sonuçları paylaşırım.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinyal koluna bende talip olabilirim.sanırım corsa ile merivanın sinyal kolu aynı olması lazım.sizdeki kol resimdeki gibi mi?Part Number: 9185414

Ekli dosyalar

• mvc-458s.jpg
    mvc-458s.jpg
    32.9 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan mobilden giriyorum p.tesi resmini çekerim sinyal kolunun. Ayrıca bu işlemler için debriyaj müşiri ve op-com cihazı da almıştım onları da satacağım. Kolu pek kullanmadım her hangi bir deformasyon söz konusu değil. Hatta op-com cihazı sadece bir defa kullanıldı.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolun resmini cekerken soketinin olduğu taraftan da çekebilirsiniz iyi olur.