Corsa C Hız Sabitleyici YARDIM

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli forum sakinleri. Konuya kaldığı yerden devam edeyim. Opcom ingilizce 1.45 sürümü ile geldi cc menüsü gözüktü aktifleştirdim debriyaj müşirini de taktırdım fakat çalışmadı. Forumda Meriva için sigorta panelinden debriyaj müşirine kablo çekildiğini okumuştum acaba benim corsa c için de böyle bir işlem mi yapılmalı? Ayrıca aktif ettiğim halde cc ışığı yanmıyor. 40 Km üstü hızlarda kalkıştan itibaren frene bir defa basıp farklı hızlarda denedim ama çalışmadı.

Bu durumda bilgisi olup yönlendirme yapacak arkadaşların yardımını bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

malialp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar opcomla girip baktiniz mi aktif goruluyor mu?
Ben bir kez programladim olmadi tekrar girdim ama iki yerden ulasiliyor hiz sabitleyiciye ve ikisini de aktif edin.
Bir de boyle deneyin....

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar opcomla girip baktiniz mi aktif goruluyor mu?
Ben bir kez programladim olmadi tekrar girdim ama iki yerden ulasiliyor hiz sabitleyiciye ve ikisini de aktif edin.
Bir de boyle deneyin....

Evet iki yerden aktif ettim hatta birisinde araç güvenlik kodu istiyordu. Yanlış hatırlamıyorsam body control modüle olarak giriş yapıp devam ediyorduk. Şuan bağlanıp baktığımda iki yerden de aktif gözüküyor.

malialp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devre ile mi kullaniyorsunuz yoksa kol mu taktiniz. Direnç degerlerini olcup sonucu paylasilan degerlerle kiyasladiniz mi. Aklima gelenler bunlar.
Bende debriyaj musuru takiliydi o yuzden musur konusunu bilmiyorum tam olarak.

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devre ile mi kullaniyorsunuz yoksa kol mu taktiniz. Direnç degerlerini olcup sonucu paylasilan degerlerle kiyasladiniz mi. Aklima gelenler bunlar.
Bende debriyaj musuru takiliydi o yuzden musur konusunu bilmiyorum tam olarak.

CC li kol takıldı ve beyinden kola ek bir kablo çekildi tesisat olarak.

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Flood yapıyorum kusura bakmayın ama hâlâ yardımsever birisi aranıyor..

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
debriyaj müşirinin çalıştığından ve tesisatının bağlı olduğundan emin olun. bazen yerinde takılı oluyor, tesisat çekili oluyor ama sonlanmasi gereken yerde sonlanmiyor. sanırım motor kodunuz z12xe idi. TIS2000'den bakıp buraya nerelere bağlanması gerektiğini yazarım.

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj müşirinin çalıştığından ve tesisatının bağlı olduğundan emin olun. bazen yerinde takılı oluyor, tesisat çekili oluyor ama sonlanmasi gereken yerde sonlanmiyor. sanırım motor kodunuz z12xe idi. TIS2000'den bakıp buraya nerelere bağlanması gerektiğini yazarım.

Sayın [MENTION=48366]cihanakdemir[/MENTION] galiba sizin sayenizde olacak bu iş. Özel mesaj yazacaktım utandım rahatsız etmeye :eek: Motor kodu Z12XEP müşiri tamirciye taktırdım daha sonra emin olmak için opcomu kurcaladım bir yer de debriyaja basınca değişiklik oluyordu ismini tam hatırlamıyorum. Yani tahminime göre debriyaj müşiri çalışıyor.

Cevabınızı merakla bekliyorum :sulanma:

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın antalyaya geçiyorum, ant oto opel yetkili servisine mail attım cc taktırmak istiyorum fiyatı ne kadara mal olur diye?
Adamın verdiği yanıt: ustamızla görüştüm, tesisat çekilecek kol değişecek müşür takılacak sonra yazılım atılacak ve uyup uymadığına bakılacakmış... yani belki de sizin aracınıza olmayabilir dedi... yahu dedim internette bu motor kodlu arabaya herkes taktırmış istanbulda ankarada izmirde dedim bilemeyiz belki de olmaz dedi sadece işçilik 150 TL alırız parça hariç dedi ve sonuç olarak cc uyumsuz çıkabilir baştan belirtelim dedi... evet bunu diyen yetkili servis... (!)

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana sanki tesisattan değilde yine BCMden gibi geliyor ama tecrübeliler yanıt verirler...