Corsa B Motordaki yağ ve rolanti

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar rolanti sorunum olduğunu söylemiştim lakin bugun kaputu kaldırıp dikkatlice bi gözlem yaptım ve gözlerime inanamadım fotoğraflarını gösteriyorum 2. resimde halkaya aldığım yerdeki pul bir yerden düşmüş elimle ulaşıp cıkardım ve aracımda aracımdaki rolanti sorunu ilk çalıştırmada direk stop ediyor ısınınca 600-800 lerde geziyor rolanti,acaba bununla ilgisi varmıdır bulunduğum yerin yakınında bir usta olmadığı için çaresiz kaldım ve henüz 19 yaşında olduğum için bakan usta direk dürtüklemeye çalışıyor napsam bir türlü bilemedim,bilgili abilerimin arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum.. ( bu arada burası motorun sağ tarafı alt taraf bu taraftaki hortumlarda acayip şekilde yağlanmış..
x9r7NQ.jpg
[/url][/IMG]
KqNDvW.jpg
[/url][/IMG]

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Önce bu yağ lekeleri ve motor temizliği için 10-15 liraya sprey var life çıkarıp güzelce bir temizle yağ lekesi falan kalmasın daha sonra 1 hafta bir yol yap belki uzun zamandır yıkanmamışsa terleme yaparak o durumlara gelmiş olabilir yada tamir olurken oraya akmıştır. Ayrıca rölanti motoru , debimetre , gaz kelebeği , bobin , buji ve buji kablosu bunların kontrolünü yap derim genelde bu parçalar sıkıntı yaratıyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce bu yağ lekeleri ve motor temizliği için 10-15 liraya sprey var life çıkarıp güzelce bir temizle yağ lekesi falan kalmasın daha sonra 1 hafta bir yol yap belki uzun zamandır yıkanmamışsa terleme yaparak o durumlara gelmiş olabilir yada tamir olurken oraya akmıştır. Ayrıca rölanti motoru , debimetre , gaz kelebeği , bobin , buji ve buji kablosu bunların kontrolünü yap derim genelde bu parçalar sıkıntı yaratıyor.

hocam bu yağ lekeleri yoktu terleyen yerler belli o hortumlar terlemiş olabilir ama bu birikinti bildiğimiz eliim içinde yüzüyor,cidden moralim sıfır ve araçtan tamamen soğumuş durumdayım..

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bence sen öncelikle temizleme ile başla bir motor o kadar yağ dökse karterde yağ kalmaz farkedersin.

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sen öncelikle temizleme ile başla bir motor o kadar yağ dökse karterde yağ kalmaz farkedersin.

motor temizleme spreyi dışında başka bir şey ile temizlemem mümkünmü acaba birde bu ordan cıkan pul nerden geldi acaba..

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
motor temizleme spreyi dışında başka bir şey ile temizlemem mümkünmü acaba birde bu ordan cıkan pul nerden geldi acaba..

Kesinlikle oto yıkamacılara inanıp ta verme motora su değerse sıkıntı zaten o dediğim sprey yağ çözücü gibi bişey onu kullanmanız gerek. Ayrıca o pulu göremedim ama rölanti ile ilgisi yoktur.

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün ustaya götürdüm kendisi daha kaputu açmadan senin arabanı yapmadan yollamam dedi sağolsun hemen rolanti sensörü dedi arabaya bindi bi dolandı masallahınıda cekti:) fişi çıkmıs namussuzun yağ eksiltmiş biraz araba onu tamamladık 10/40 ile atsden ise yağ kacırmıs keçeden keçe değişcek dedi ama şimdi kacırmıyor ondan sorun yok dedi bişey olursada ilk bana ver deyip herşey dahil 15 tl alıp gönderdi :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi