corsa b motor soğukken ilk çalıştırma ve rölanti

ALPER KILIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:rolleyes:merhaba arkadaşlar. bu forumda yeniyim. gecen haftalarda ilk arabamı aldım. ama huyunu suyunu çözemedim. bir sorum olacaktı benim.(2000 model opel corsa gls 1.4 hb ac) ilginiz için şimdiden teşekkür ederim. 13 15 derece hava şartlarında ilk çalıştırmada kontağı çevirmekten itibaren 2 - 4 saniye arası çalışmaya başlıyor. fakat işyerimdeki 2006 clio lpg li sabah yada aksam ilk çalıştırma yada sıcakken çalıştırma yarım sn içinde alıyor. bu benim kafama takıldı. ve benim corsa calıstıktan sonra (benzinde) biraz homurtulu ve düzensiz çalışıyor. ama yürümesinde sıkıntı yok. motor ısındıktan sonra gerek lpg gerek benzinde sessiz ve düzenli çalışıyor. bu durum normal mi yoksa anormal bir durum mu :confused::confused::confused:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e motor yapıları farklı; homurtulu çalışma sebebi jikle den kaynaklanır... gayet normal..
kafaya takılacak birşey yok...alman grubunda bmw harici geneli uzun marş ister ? kafanı takacak bir durum yok :)

ALPER KILIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte huyunu suyunu bilmediğimizden. babama 2011 astra sedan cdti var 2 senedir bi onu bide iş yerimde ki clio yu kullanıyorum. fakat bu corsa her ikisinden de cok farklı geldi bana. birde ilk aracım olunca sanırım biraz hassas davranıyor olabilirim. ama gercekten de cok kafama takılmıştı içime su serptiniz cok tesekkür ederim:):rolleyes: