corsa b 1.2 lpg yardım!!

hunter03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba. 94 model corsa (b) 1.2 city 45beygir aracım var. aracı tanıdıktan aldık orjinal 150bin kmde. hiç lpg takılmamış. son zamlardan sonra ve kış şartlarında şehir içi 43 44 kuruşa kadar çıktı yakıt uzun yolda ise 30 kuruş gibi yakıyor. araç tek noktadan enjeksiyonlu. anladığınız üzere araçta zaten performans diye bişey yok. sizce tüp taktırmalı mıyım? taktırırsam ne marka taktırmalıyım. artıları eksileri nelerdir. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :confused:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tek nokta araç kullanıcısı ve LPG kullanan biri olarak yazayım senin konuna öncelikle tek nokta araçlar da LPG işi biraz sıkıntılı sıralı sistem olmuyor. Diğer klasik sistemlerden tek farkı araç benzin ile çalışır sonra 3000 devir bandında araç kendi LPG geçer. Ayar tutmuyor. İlk takılmanın sonrasında ateşleme sisteminin canına okuyor. Komple yenilemek zorunda kaldım. Eğer uygun montaj olmaz ve elektrik aksamında sıkıntı başlarsa araçta patlamalar meydana geliyor benim aracım da hava kazanını param parça etti. Tek nokta ve araç çok fazla kullanılmıyor ise benim fikrim LPG bulaşmamak zaten aracın beygiri ortada birde işin içine LPG girince bariz bir güç kaybı olacak. Kaçınılmaz zaten benim araç 75 beygir ama LPG canına okuyor çok düşüyor. Sıralı sistemlerde çok fazla fark etmeyen güç düşmesi tek noktalı araçta bariz belli. ;)

hunter03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım hocam aylık yaklaşık 500 600 km arası yapıyorum yılda max 10bin olur

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence değmez. LPG kullanan araç sahipleri içinde en az şikayet edenler eski nesil karbüratörlü araç sahipleri ile sıralı sistem kullananlar.

hunter03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah hocam. haklısınız zaten iki sene içinde de satmayı düşünüyorum. lpg takarsam satarken faydası olur mu