opel corsa 1.2 arabam var lpg takacam teredütteyim liütfen yardım edin

biologist84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lütfen bana yardım edin.ben d.bakırdan onur. ..benim 99 opel corsa 1.2 o.v arabam .çok noktalı enjeksiyonlu. ama şehir içi çok yakıt tüketiyor..km başı 300 bin.. sanırım bu corsaların hepsi böyle çok yakıyor.. şimdi sormak istediğim konu şu bazı arkadaşalar 1.2 motor hacmindeki araçlar lpg de tasaruf filan sağlamaz dediler.. bazıları ise en az yüzde 40 tasaruf sağlar diyolar.. bu konudaki bilgi sahibi arkadaşalar bana yardım ederse sevinirim.. aracıma lpg taktırayımmı??? terformans filan aramıyorum.. economik olsun yeter .aracım evin önünde yattıktan sonra istediği kadar atak olsun neye yarar..

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bence d.bakırdaki lpg yapan ustalara sor ama bence takılır.bende 1.4 astra var ona olduktan sonra senin arabaya neden olmasın ki...

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hissedilir derecede performans düşüklüğü yaşamazsın.eğer doğru marka ve düzgün ustaya denk gelirsen hiç bir sorun olmadan kullanırsın lpg yi.%40 olmasada % 30 kesin tasarrufun olur.korkma yaptır derim ben.ilk oy benden....

astracdtı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım taktır hiç düşünme eğer yeterli km yapıyorsan

finemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya kmde 300bin yakar mı demiyor kimse! o.v. nedir, corsa 1.2 bir depoyla 700km şehiriçi gidiyorum diyenler var!
2004 1.2'ler 160bin yakıyormuş.
:confused:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bn çekimserlik hakkımı kullanıcam bu sefer ama yinede bi kaç bişey söyliyim ov dediğinşey otomatik vites 1.2 zaten küçük hacimli bir motor dolayısıyla gücüde az araca yük binince lpgninde performansı azda olsa olumsuz etkilediğini düşünürsek(sıralı sistem dahil) aracın baya zorlanacaktır diye düşünüyorum karar senin

biologist84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar o.v otomatik vites anlamında yazdım..bir depoyla 700 km diyenlermi var..gülerim çünkü ancak şehirler arası otobanda sabit 90km hızla gitsem o yolu yapar..km de 160 bin yaksa derdim ne olacaktı benim..

biologist84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
finemre' Alıntı:
Ya kmde 300bin yakar mı demiyor kimse! o.v. nedir, corsa 1.2 bir depoyla 700km şehiriçi gidiyorum diyenler var!
2004 1.2'ler 160bin yakıyormuş.
:confused:

arkadaşlar o.v otomatik vites anlamında yazdım..bir depoyla 700 km diyenlermi var..gülerim çünkü ancak şehirler arası otobanda sabit 90km hızla gitsem o yolu yapar..km de 160 bin yaksa problemim olmazdı zaten..kardeş senden ricam sen emin ol o 160 bin diyenler gerçekten şehir içi içinmi geçerli..mümkünse bidaha sor ..

biologist84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
faithless1905' Alıntı:
kardeş bence d.bakırdaki lpg yapan ustalara sor ama bence takılır.bende 1.4 astra var ona olduktan sonra senin arabaya neden olmasın ki...

arkadaşlar burda zaten lpg yapan 2-3 tane usta var onlarda mallarını satmak için fark etmez yaptır en az % 40 tasaruf diyiyorlar...güvenmiyorum