corsa arıza acillll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

injury

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili forum üyeleri,
Yaklaşık 1 ay önce 2. el 2002 corsa 1.4i OV araba aldım. Aracım 40000 km de. Aracımda bir haftadır olan bir problem var. İşe giderken arıza lambam yandı. Aynı gün özel bir opel servisine gittim. Bujiler değişti hava filtresi temizlendi, enjektörler temizlendi. Aynı gün şile yolunda hızım 120 ye çıkınca tekrar yandı ve servise tekrar gittim. Problemin ateşleme bobininde olabileceği söylenip değiştirmeyi önerdiler. Bir gün sonra başka bir özel serviste baktırdım ve bobinde problem olmadığı, katalitik konvektörün seramiğinin çatlamış olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler. Ümraniye sanayide bir usta hiçbirşey yok dedi. Bobin 220, konvektör 1400 ytl, yoksa hiçbirimi. lütfen yardım....

injury

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söylemeyi unuttum. Düşük hızlarda arabada bir problem yok gibi. İbre 120 yi gördüğünde lamba yandı, araba kastı ve hız kesti, sonra düzelir gibi oldu. Birde sabah motor soğukken çekişi çok iyi değil.

serbest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birçok nedeni olabilir. Benzer bir sorunu krank mili sensörü ile yaşamıştım.Seninki de aynı nedenden dolayı olabilir. Bunun yanında kurum vb. gibi motor zorlandığında arıza lambasını yakan çeşitli nedenlerde var. Turbo hortumunda problem olabilir. Dediğim gibi birçok nedeni olabilir. Servise gidip arıza lambası yanıkken kontrol ettirsen bile sonuca ulaşamıyorsun. Anca detaylı bir inceleme gerekiyor. Ama sürekli aynı sorunu yapmıyorsa kafana takma derim.

injury

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servislerden ikiside motorda kurum olmadığını söyledi. Aracın çalışrken sesi gayet iyi sadece zorlandığında problem verdi. Bugün arabayı kullanırken hep gaza bastım devirli kullandım ama hata vermedi. Ama ben kafaya taktım bir kere. Bekleyip hiçbirşey yapmasam hata etmiş olurmuyum???

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
motor arıza kodu nedir bizim için o önemlidir şimdi ne desek boşş bu arızanın bir çok sebebi var

serbest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arada bu hatayı yapabiliyor...Aynı arızayı veya aynı tarz diyelim bende de verdi motor lambası sönmeden (kontak açıp kapayınca hafızaya almadığı için sönüyor) yetkili servise gittim fakat arıza koduna bakınca bu hatanın birço nedenden olabileceğini söylediler.Bir iki saatlik detaylı bir inceleme gerekiyormuş...Fakat daha sonraki denemelerimde ayn arızayı vermedi...Bende çok üstüne düşmedim...Dediğim gibi arızanın birçok nedeni olabiliyor, turbonun hortumundan kuruma kadar veya alının mazota(benzine) kadar...Eğer detaylı inceleme yapılırsa bulunabilir sanırım...o da 100ytl aşağı yukarı heralde...(en son 75ti galiba)

macerkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası benım aracımda da yanıyo ama bı turlu bulamadık problemi ilginc zamanalrda yanıyo 10 sn kadar sonra sonuyo bazen uzun yolda bazen sehır ıcı trafıgınde bazen de motoru stop edene kadar sonmuyo.mesela 10 sn yanmasının bı anlamı var mı ??

injury

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bbeim kafamı en çok karıştıran mesele özel opel servisinin katalitik konvektörde çatlak olduğunu söyleesi. Sizce bu meselenin üzerine gitmelimiyim. Yani birisine daha baktırmalımıyım. Yoksa hiçbirşey yapmayıp beklemelimiyim.

corsa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karar senın ama cok dusunecegıne bır yetkılı servıse gıt derım bazı ozel servısler sadece opelın degıl bırının dedıgı bırını tutmaya bılıyor sorunu gıt yetkılı servısten ogren orjınal yedek parca ıle ıyı bır ustaya yptır derım cunkı dıagonıstık ole sok tak a benzemez banda sadce kalıtesız yakıttan kaynaklanan seyeıstanbulda kartal sanayınde ıkı ayrı ozel opel servısı bırı 550 ytl dıgerıde 350 ytl lık masraflar cıkardı ama baska bır yerden mazot alınca duzeldı sende bıraz bekle gor devam edrse dedıgım gıbı yap derım

injury

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 4sefer arıza lambam yandı ve birkaç farklı servisin fikrini aldım, hepsi birbirinden farklıydı. Arıza lambası özellikle sabah işe giderken yanıyor. Özellikle hafif yokuş çıkarken araba gaz yemiyor sonra hafif tekleyip lambayı yakıyor. Problem hep aynı: 1. pistonda ateşleme hatası. Kimi kurum yapmış dedi kimi ateşleme bobini kimide beyin arızası. Bir usta da katalitik konvektör çatlağı var dedi. Ateşleme bobini değişti ama yine arıza verdi. Karbon clean yapıldı düzelme yok. Yarın beyine baktırmayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz. Beyin bu arızayı veririmi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...