corsa 1.7 dti hız sorunu

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
turboyu geri verseydiniz bari. beyin ve pompa ayri ayri satiliyor. fiyatlarini bilemiyorum ama onlardanda olacagini sanmiyorum. pompaya gelene kadar injektorler filan var.

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi gittiğim servis 30 yıldır. özel opel servisçiliği yapan bir firma. arıza riski olan tüm ihtimalleri denedi egr valf kontrolü, selenoid kontroli bir sürü şey denedi araç liftteyken gaza sonuna kadar yüklenmeme rağmen intercooler hortumunu şişirmediğini söyledi. dün tesadüfen combo 1.7 dti de vardı orda onu çalıştırdı hortumu sıktık. gaza yüklenince combonun hortumu taş gibi oluyor basınç yapıyor yani benim araçta dip gaz yapınca bile hortum şişiyor ama sertleşmiyor. turbomun hiç çalışmadığını söylediler. önce dediğiniz gibi bakım yapmayı deneyecekler düzelirse diye eğer düzelmezse turbo değişmek zorunda olacak ve şuanı araç çok fazla yakıt tüketiyor.
basınc sensörüne hava akısmetreye,yakıt basınc sensörüne ve en son beyne bakmak lazım gıbı..allah yardımcın olsun kardesım..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir olup opel in önünde arabaları yakalım...karşısındada sigara içelim ...
çok uçtum yav..

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
siz yakın ben sizin karşınızda sigara içeyim. :D

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir olup opel in önünde arabaları yakalım...karşısındada sigara içelim ...
çok uçtum yav..

bence o şekilde kullan arabayı 130 140 km ile rahat kullanıyorsan daha ne 75 hp araba ile ancak bu ışık yanarsa yansın . yağ yakma yoksa ön düzen süspaniyon iyi ise neden moralini bozuyorsun. al mazotu bas gaza hatta bizim araç common rail değilmiş ve normal mazot da kullanılır diye yazmışlar bazıları arada 3 , 5 kuruş var zaten. al mazotu bas gaza kafayı hiç yorma.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende egr iptaldi p1125 arıza yakıyordu. manıfoldu soktum temizledim fayda etmedi. map ı söktüm temizledim fayda etmedi. en sonunda egr yi açtım hiç yakmadı birdaha. nazar değmesin.

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende egr iptaldi p1125 arıza yakıyordu. manıfoldu soktum temizledim fayda etmedi. map ı söktüm temizledim fayda etmedi. en sonunda egr yi açtım hiç yakmadı birdaha. nazar değmesin.

hocam ne zaman oldu arıza ışığı yakma nasıl oluyordu ayrıntılı yazarmısınız.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben egr mi iptal ettim ve dikkatimi çeken bir arıza ışığı olmadı o dönemde. sonrasında aracıma chip tuning yapıldı. yapıldığı gün eve dönerken arıza ışığı yaktı. tesaduftur dedik. o sekilde 3 ay kullandım sureklı arıza ışığı yaktı. 90 sabit gittiğim zaman arıza ışığı yakıyordu. ondan sonra chip silinip orjinal yazılım atıldı. arıza ışığı devam etti. chiple alakasız mı acaba dedik. manifoldu söktük temizledik. map sensörünü temizledik. gene devam etti arıza. sonra birgun hic alakası yoktur diye dusunuyordum cunku aklıma gelen bir arıza ışığı yoktu egr iptal ettikten chip yapılan zamana kadar. egr yi açtım. açtığım günden beri 1 kere bile yakmadı arıza ışığı.