corsa 1.7 dti hız sorunu

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar cuma günü sabahtan özel başka bir servise götürüyorum arabamı lüleburgaza umarım bu sefer çözülecek selenoid valfini bulduk. selenoid , ıvır zıvır, enjektörlere kadar komple motora baktırcam inş bünyeyi ve bütçeyi sarsan bi masraf yoktur. hazır servise götürmüşken blow off u da taktıracağım :D heyecan basıyor beni. aksam biryere gitmek için aracı çalıştırdım. yağış vardı. araç içindeki lamba kafasına göre yanıp sönmeye başladı hazır servise götürmüşken elektrik tesisatına da baktırcam.

aracında turbo timer olan var mı ? benim araçta var. bir faydası var mı ? söktüreyim mi ne yapayım ?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayıııırr...
sadecee arka susturucuyuda sök sesi dinle benimki düz boruu allah ne verdiyse..
eğer cızırtılı ses istersen kes küçük yangın söndürme tüpünü geçir arkaya seni daşla kovalasınlar :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
valla canere uydum bende düz boru yaptırdım. sadece son susturtucum eski arabamdan gelen remus son susturtucumu çıkarmadım. ama yinede ses çok güzel. vites aralarındada cufcuflamada yapıyor :D

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selam. bugün lüleburgazda çakmak otoya götürdüm arabamı özel opel servisi
selenoid valfinde de egr valfinde de sorun yok usta hepsini denedi. benim aracın turbo pal mi fal mi öyle bişeyleri bozukmuş yani turbo ayarsız ve dengesiz çalışıyor tam verim vermiyor. bu yüzden p.tesi sabah arabayı tekrar götüreceğim. turbonun kurumları mı ne temizlenecekmiş eğer olmazsa :( yeni turbo almak gerekecekmiş. turbo değişince aracın genel bakımıda yapılacakmış. yağ,mazot,hava filitreleri falan da değişecekk ufak tefek arızalarda vardı. tampon lipi tampon tırnağı, kaloriferde ısıtmıyordu ona da bakılacak falan hepsi dahil ortalama 1000-1300 TL arıza var. bilginiz olsun. :'(

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda arıza olmadan önce maksimum hız kaç km gördünüz ? bugün serviste bu araçların ticariden dönme olduğunu söyledi usta normal şartlarda oynanmamış orijinal haliyle bu araçlar maksimum 160 falan yapar dedi. yani bu araçtan fazla performans beklememelisin dedi arabayı ben almadan önce araç gayet güzel kalkıyordu ve gidiyordu. o yüzden size de sormak istedim.

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin aracın turbosu bıcaklı sıstem değil,yanı cdti nın turbosu gıbı değil,bundan dolayı kolay kolay kurum bırıkmez,normal bakım olarak tamir takımı değişir,o da eğer burc boslugundan dolayı yağ verıyor ise,pal diyerek kanatları kastetmışse,kanatlarda ufacık bır sorun bıle olsa turbo ötme yapar,eğer turboda ıslık sesi yoksa ,kanatlarda da sorun yoktur..turboya genel bakım olarak tamir takımı değiştirme işlemı yapılır,ve basınc düşükse basınc yukseltılır..yukarıda yazdıgım gıbı tamır takımı değişmesı gereken durumlar yoksa onlarada gerek yoktur..yazık,sorununuz gıtmedıkten sonra bosyere paranız gıtmesın...

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bende Gökçe beye katılıyorum. turbo arızalandığı zaman bunu size hissettirir zaten. ya hiç çalışmaz arıza ışığı yakar. yada öter ''ben bozuluyorum'' der. direk turbo değişimi bencede sizin sorununuzu çözmeyecek gibi duruyor. parça iadesi şartı ile taktırın bence turboyu.

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin aracın turbosu bıcaklı sıstem değil,yanı cdti nın turbosu gıbı değil,bundan dolayı kolay kolay kurum bırıkmez,normal bakım olarak tamir takımı değişir,o da eğer burc boslugundan dolayı yağ verıyor ise,pal diyerek kanatları kastetmışse,kanatlarda ufacık bır sorun bıle olsa turbo ötme yapar,eğer turboda ıslık sesi yoksa ,kanatlarda da sorun yoktur..turboya genel bakım olarak tamir takımı değiştirme işlemı yapılır,ve basınc düşükse basınc yukseltılır..yukarıda yazdıgım gıbı tamır takımı değişmesı gereken durumlar yoksa onlarada gerek yoktur..yazık,sorununuz gıtmedıkten sonra bosyere paranız gıtmesın...

abi gittiğim servis 30 yıldır. özel opel servisçiliği yapan bir firma. arıza riski olan tüm ihtimalleri denedi egr valf kontrolü, selenoid kontroli bir sürü şey denedi araç liftteyken gaza sonuna kadar yüklenmeme rağmen intercooler hortumunu şişirmediğini söyledi. dün tesadüfen combo 1.7 dti de vardı orda onu çalıştırdı hortumu sıktık. gaza yüklenince combonun hortumu taş gibi oluyor basınç yapıyor yani benim araçta dip gaz yapınca bile hortum şişiyor ama sertleşmiyor. turbomun hiç çalışmadığını söylediler. önce dediğiniz gibi bakım yapmayı deneyecekler düzelirse diye eğer düzelmezse turbo değişmek zorunda olacak ve şuanı araç çok fazla yakıt tüketiyor.

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende Gökçe beye katılıyorum. turbo arızalandığı zaman bunu size hissettirir zaten. ya hiç çalışmaz arıza ışığı yakar. yada öter ''ben bozuluyorum'' der. direk turbo değişimi bencede sizin sorununuzu çözmeyecek gibi duruyor. parça iadesi şartı ile taktırın bence turboyu.

servis bizim patronun samimi dostu eğer sorun çözülmezse :D tabi ki turboyu taktırmam suan takılacak diye birşeyde yok acıkçası bakım olacak düzelmezse değişecek. pazartesi sabahını bekliyorum. adamın dediği suydu bizim araçlarda zaten turbo hep çalışıyormuş 2binden sonra devreye giren bir sistem değil diyor yani. fakat benim aracın turbosu ıslık sesi gibi ötüyordu o sesi blow off valfinin oldugu tapadan yapıyor sanıyordum bende sanırım öyle değilmiş. :confused: bilmiyorum merthan ama sanırım bu sorun gereçkten bana 1000-1200 liraya mal olacak. gittiğimiz yer çok eski bir servis ve gerçekten işinden anlayan insanlar. umarım turbo değişmesine gerek olmadan sorun giderilir. diğer tüm ihtimaller denendi.