Corsa 1.2 Essentia Easytronic aldım pişmanım :(

Tug'ba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm yardımlarınız ve yorumlarınız için sizlere çok teşekkür ederim Beyler;

Tug'ba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnanç Bey' in dediği gibi, otomatik vitesdeyken yokuş çıktım, yokuşun ortasına geldiğinde durma noktasına geldi araba sonra birden hızlandı!!! fakat manuelde bu durum hiç olmadı... tabiii çok hızlı çıkmadım yokuşu fakat bana göre gayet iyi bir hızdı!

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanızın boyutlarına göre ideal bir motor hacmine sahip sizi yeterince tatmin edecektir zaten şehiriçi kullanıcakmışsınız hiç sıkıntı olmaz aksine kasanın hafifliği sayesinde dur kalklarda rahat edersiniz aracnız hayırlı olsun ...siz memnunsanız gerisini boşverin bir bayan için ideal bir araba...güle güle kullanın

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sizin o arkadaslarınızı bilmem ama opel'in mühendislerine güvenin... ;)

Aynen öyle şimdi biz Türkler çamur atmakta birinciyizdir bazı acı gerçekler varki görmek istemiyoruz.. Aracınızın motoru doch motor ve iyileştirilmiş 85hp güç üretiyor.. Devri seven bir motor.. Elin almanı o kadarda salak olamaz tabir-i caizse bazı konularda üstünlükleri kabul etmek lazım he ama şu var şanzumanınız değişik ben tecrübe etmedim olsa olsa şanzumandan kaynaklı bir isteksizlik olabilir :S kasanızda ağır C'kasaya göre ama sorun olacağını sanmıyorum..

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 motor şehir içinde yetiyorda artıyor bile bir tek sıkıntı olarak yazın tatile giderken full bagaj 4 kişi ve klima açıkken yokuş çıkmak sorun oluyor o kadarda varsın olsun, onun dışında 1.2 motorun ve easytronic vitesin ben bir dezavantajını görmedim araç şu an 50.000 km'ye yaklaştı çok şükür bir sıkıntı yaşamadım şu an araba alacak olsam bu segmente yine aynı arabayı alırdım onun için kulaktan dolma laflara aldırmamanızı öneririm.

Tug'ba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aydınlatıcı bilgileriniz, yardımlarınız içimi çok rahatlattı, çok sağolun...
Ne iyi etmişim de bu foruma üye olmuşum gerçekten : )

Bir arkadaşın da dediği gibi; insanlar karşısındaki kişinin hevesini kursağında bırakmak için can atıyormuş meğer... bunu anladım öğrendim...

Ben çok şükür gayet memnunum arabamdan... Almayı düşünen tüm arkadaşlara da tavsiye ederim,
Darısı olmayanlara inşaallah... : )
ne demişler; Nazar etme ne olur çalış seninde olur : )

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç soğumana gerek yok tadını kaçırma keyifle bin aracına...yaksın yakmasın neticede sıfırı ve otomatik vites ne güzel...hele hele otomatik bambaska bi olay...

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hayırlı olsun.

1.2 corsa kullanmış biri olarak burada yazan arkadaşların çoğundan daha fazla tecrübeye sahip biriyim. Evim nişantaşında olduğu için sürekli yokuş çıkmak zorunda kaldığımdan yokuşlarda çekmeme olayına ilişkin bazı yorumların doğru olmadığını söylemek durumundayım. Yokuşa bağlı olarak özellikle de klima açıkken çekmeme durumu olabiliyor, ayrıca otomatik viteste çıkarken gaza yüklenince aracın vitesi 2 ye atması sebebiyle bazen yokuş ortasında gaz yememe sorunu yaşanabiliyor.

Bunların basit bir çözümü var, dik bir yokuşa geldiğinizde manuel vitese alıp yavaş yavaş çıkın, bu kadar basit. Veya otomatik vitesle çıkamadığınızı hissettiğiniz anda manuele atın.

yani kısacası evet yokuşlar bazen sorun olabiliyor ama bunu biraz tecrübe edindikten sonra kolaylıkla aşabiliyorsunuz.

Bu arada yokuşlarda nasıl çekmez diyen arkadaşlara 1.2 ile benim oturduğum ve kullandığım yollarda bir tur atmalarını tavsiye ediyorum, nasıl çekmezmiş görürler.

Ama son derece keyifli ve bence yakıt tüketimi makul bir araç. Tekrar hayırlı olsun
kullanım için yaptıgınız açıklamaya katılıyorum ve nişantası yokuslarının dikliğine...

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çekmiyor derken ne anlatmaya çalıştığınızı inanın anlayamıyorum.
yani bazı yokuşları çıkamıyor musunuz? inip başka bir yoldan mı gidiyorusunuz?

hayır, ama çıkarken çok zorlanıyor ve kasıyor demek istiyorum, ama çıkamayıp geri gidip tekrar hızlanarak gelip çıktığım yokuşlar oldu.

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keyfini çıkarın.güle güle binin .hayırlı uğurlu olsun...