Corsa 1.2 Essentia Easytronic aldım pişmanım :(

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdiden kazasız belasız sürüşler:) manuelde kullanırsan bir sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum.. ama alışman biraz zaman alır devirlere fakat kafana takma alışınca manuel kullanıma çekmeme gibi bi durum olmuyor, çekmediğini hissettiğin anda seri bi şekilde düşürüyosun vitesi bi sıkıntı olmuyor;) kısacası tavsiyem manuel kullanmaya alışırsan daha rahat edersin devirlerede alıştınmı sıkıntı kalmaz:) tabi bu benim görüşüm zamanla alışırsınız pişman olunacak bi karar değil:rolleyes:

ersin500

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende corsa 1.2 kullanıcısıyım.başta bende 1.2 aldığım için pişman olmuştum ama çok şükür araba gayet iyi.hız beklentisi olmayanlar için ideal araç.şehir dışındada çok az yakıyor.içiniz rahat olsun hayırla binin güzel konforlu araç.

Tug'ba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlarınız için teşekkür ederim beyler,

Rampa da 1.2 araçta sorun yaşamazsın diyenlere inanmayın mümkün olduğunca dik rampalara aracı vurmayın, hele de acemiyseniz zorlanırsınız. Dik yollarda 2. vitesden 1. vitese hemen düşmez bazen duracak kadar yavaşladıktan sonra vites düşer beklemeyin ve hemen manuele alın.

Tem, E-5 gibi yollarda da örneğin 1. köprü çıkışı Mecidiyeköy'e gelmeden hafif rampalarda 4 kişi varsa araç çekişten düşer, sağ ve orta şeritten ayrılmayın.

İstanbul gibi rampanın bol olduğu şehirlerde biraz da acemiyseniz ufak motorlu araç alınmazmış, ben bu sene öğrendim bunu.

evet haklıısnız,
aracın çekişini ölçmek için özellikle yokuşlardan çıktım ve dediğiniz gibi otamatikteyken duracakmış gibi oluyor ardından vitesi düşürüyor. ve yola devam....

1,2 ıdeal corsaya hayırlı olsun
teşk. ederim.

Hayırlı olsun.

Bir kere Aracın görünüşü 10 numara.Moral bozmaya gerek yok.

1.2 normal kullanımda Corsa'ya yeterli bir motordur.Çekmeme vs rampada kalma gibi şeyler söz konusu değildir.Sadece rampa vs. ağır yük bindiğinde fazla yakabilir.

Kazasız Belasız Günler.

Patriot; beni ilk cezbeden de görünüşü oldu biliyormusun =)
merdivenleri yavaş yavaş çıkmak lazım diye düşünüyorum... önce 1.2 ardından 1.3... Allah kısmet ederse de 1.4 vs... gider İnşallah :eek:
yorum için teşk.

sen dip gazı vurup kickdown yapınca ( araca vites düşürtünce ) nasıl çeker rampada, eğimde, yükte görürsün :) pişman olmazsın merak etme, yanlız 1.4 ile aynı yakar 1.2 nin tek avantajı vergisi olur.
Mel-a-ku; tavsiyen için teşekkür ederim :rolleyes:
aldığım yerdeki beyefendi de; 1.2 = 85 beygir / 1.4 = 100 beygir çokta bir fark yok aslında " demişti.

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siteye hoşgeldin.

Ben de Corsa Easytronic 1.2 kullanıcısıyım. Sana şunu kolaylıkla söyleyebilirim: "bu fiyata alabileceğin en iyi otomobili aldın, güle güle kullan." Kusurları yok mu, elbette var, ama kusurları az olsun, şurası böyle olsun orası şöyle olsun dersen o verdiğin parayı peşinat yapabilirsin ancak. O yüzden kim ne demiş ne yapmışı bırak bence, keyfine bak.

Tug'ba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdiden kazasız belasız sürüşler:) manuelde kullanırsan bir sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum.. ama alışman biraz zaman alır devirlere fakat kafana takma alışınca manuel kullanıma çekmeme gibi bi durum olmuyor, çekmediğini hissettiğin anda seri bi şekilde düşürüyosun vitesi bi sıkıntı olmuyor;) kısacası tavsiyem manuel kullanmaya alışırsan daha rahat edersin devirlerede alıştınmı sıkıntı kalmaz:) tabi bu benim görüşüm zamanla alışırsınız pişman olunacak bi karar değil:rolleyes:

Amin inşallah, hepimiz iyi günlerde kullanırız, Allah bir kaza bela vermez...
dün akşam arabama ilk darbe geldi maalesef :cry: kendini bilmez bir densiz koskoca yoldan dönerken geldi sol arka köşeme sürtündü!!! :mad:
Ve ardından gelen yorum; Kızma be abla sadece dokundum!!!! Heey Allahım yaaa.. neyse ki pek fazla birşey yok ama yine de içim gitti :cry: Allah beterinden sakınsın ne diyelim...

bende corsa 1.2 kullanıcısıyım.başta bende 1.2 aldığım için pişman olmuştum ama çok şükür araba gayet iyi.hız beklentisi olmayanlar için ideal araç.şehir dışındada çok az yakıyor.içiniz rahat olsun hayırla binin güzel konforlu araç.

sizin aracınız da hayırlı olsun,
bence de; fazla bir beklentisi olmayanlar için gayet iyi bir araç!
teşk. ederim.

neden almışken 1.3 cdti almadınız ki?

almayı düşündüm ama tamamen duygusal nedenlerden dolayı vazgeçtim :rolleyes:
dizel, otomatik vites ve 1.3 olunca fiyat çok çıktı..şimdilik gerek görmedim

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amin inşallah, hepimiz iyi günlerde kullanırız, Allah bir kaza bela vermez...
dün akşam arabama ilk darbe geldi maalesef :cry: kendini bilmez bir densiz koskoca yoldan dönerken geldi sol arka köşeme sürtündü!!! :mad:
Ve ardından gelen yorum; Kızma be abla sadece dokundum!!!! Heey Allahım yaaa.. neyse ki pek fazla birşey yok ama yine de içim gitti :cry: Allah beterinden sakınsın ne diyelim...

Geçmiş Olsun, Allah beterinden saklasın, o hasara elletmeyin , nazarlık niyetine dursun.

Bu arada çok güzel bir araç aldınız, olumsuz yorumları çok dikkate almayın, güle güle kullanın, keyfinizi sürün :good:

Tug'ba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siteye hoşgeldin.

Ben de Corsa Easytronic 1.2 kullanıcısıyım. Sana şunu kolaylıkla söyleyebilirim: "bu fiyata alabileceğin en iyi otomobili aldın, güle güle kullan." Kusurları yok mu, elbette var, ama kusurları az olsun, şurası böyle olsun orası şöyle olsun dersen o verdiğin parayı peşinat yapabilirsin ancak. O yüzden kim ne demiş ne yapmışı bırak bence, keyfine bak.

hoşbulduk:rolleyes: teşekkür ederim.
yorumunuza tüm içtenliğimle katılıyorum..

Sizlere de keyifli sürüşler...

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tuğba hanım siz 1,3 alsaydınız aynı şeyleri duyacaktınız ki 1,4 de bile aynı şeyi diyeceklerdi insanların beklentisi ile davranışları hep farklı hem ekonomik olacak hemde performans olacak diye düşünenler size 1,2 gitmez der bunu 1.3 ve 1.4 içinde derler
ve kaldıki istanbul trafiği en ideali 1,2 ve 1,3 tür 1.4 bile istanbul kullanımı için fazladır
2.0 motorlu arac kullanan arkadaşlar acaba onların özel bir yolları mı var
ve o 1.2 motoru üreten opel mühendisleri o arkadaşlar kadar hesap yapamıyor mu acaba