Corsa 1.2 Essentia Easytronic aldım pişmanım :(

Tug'ba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba beyler,
hayatımın ilk arabasını 2 gün önce sipariş verdim, " 2011 Corsa 1.2 Essentia Easytronic" tüm ödemelerini de yaptım şimdi gelmesini bekliyorum. Alırken kimseye sormadım danışmadım. Benim için otomatik vites olması, piyasada bu modelin çok tutulması ve fiyatının da cazip gelmesi almama yetti açıkcası...
aldıktan sonra ( geç oldu belki biraz ama ) araç konusunda bilgisine güvendiğim bir iki arkadaşa sordum ve bana 1.2 aldığım için pişman olacağımı, yokuşlarda çekmediğini bu sebeple de aracın daha fazla performans harcamasına sebep olduğunu ve bundan dolayı da benzini çok yaktığını vs.. anlattı:sorry:
Daha aracıma binemeden bir anda soğudum arabamdan:cry:
Sizlerden ricam 1.2 motor gerçekten kötü mü, avantajları dezavantajları nelerdir? bunun hakkında bilgi verirmisiniz.
şimdiden teşekkür ederim
Saygılar
Tuğba

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hacım ufak oldugu ıcın bıraz tepgıler gec gelıyor ve kg oldugu ıcın az yakar dersınzı ama 4 kısı bındıgınız zaman ehh bıraz yakıyor ama guzeldır uzun yolda yakıtınız duser

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada kendınızı tanıtmalısınız yoksa konunuz kılıtlenebılır hıc kımsede konuza paylasımda bulunamaz

Tug'ba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi aktarımınız için teşekkür ederim,

Artık herşey için çok geç, aracı değiştirme gibi şansım yok :(
umarım beni çok üzmez bu araba!

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1,2 çok yakar az kaçar tabiri caizse araç zorlanacak siz gaza yükleneceksiniz düşük viteste gitmek zorunda kalınca yüksek devire çıkacaksınız ve çok yakacaksınız :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin o arkadaslarınızı bilmem ama opel'in mühendislerine güvenin... ;)

SYG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abartılacak bişey yok.Araç çekmez aşırı yakar diyede bişey yok.Siz aracın 1.2 olduğunu unutmayın ve beklentileriniz 1.2 motorun üstünde olmasın yeter.Çok samimi kullanan arkadaşım var yakıttan ve araçtan aşırı memnun.İçiniz rahat olsun güle güle kullanın.

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullandım bılıyurm bılmedıgım sey ıcın yorum yapmam ama ılerı zamanlarda sanzuman sorunu cıkıyor

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullandım bılıyurm bılmedıgım sey ıcın yorum yapmam ama ılerı zamanlarda sanzuman sorunu cıkıyor

bende özellikle egzantrik kırması falan yaşandığını duymustum. tabi 1,2lt yi 2,5 v6 sanan arkadaslar yapıyor genelde bunu :kop:

hava filtresi ile 1,2 corsa çok iyi ses veriyor bu arada. kullanmayan bilemez kesinlikle ;)

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıgen :D
port polısh yaparız :D
fılıtre kıtı heders + araborular son susturucu
bı yazılım asagı yukarı 7 ps alırız bıraz daha hızlanmıs olur belkıde 15 yorumsuzum bu konuda :D