coolant seviyesi?

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç sürekli hararet yapıyordu.termostatı değiştirdik.arazı lambası söndü.ancak bu coolant:103 civarlarında seyrediyor.normal mi? coolant değerinin normali kaçtır?

nitro_glycerine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
103 dediğiniz sanırım sıcaklık değeri. kısa süreli 103 olabilir ama sürekli 103 oluyorsa fazla bir değer, normalde 90 civarlarında olmalıdır.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taktığınız termostat yüksek ihtimal arızalı 90da açılacağına 103de açılıyor

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafıkte conta yakma riski yüksek acilen değişin derim..Normalde 90-95 cıvarı oynar 100 derece cıvarı fan 1. kademede calısmaya baslar 90 da sabıtler durur... 100 dereceyı yaz sıcagında asırı trafıklerde nadiren görür fan calıssa da sogutamaz bu durumda fan ıkıncı kademede calısmaya baslar ve 90 a kadar devam eder durur.

Son düzenleme:

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
araç sürekli hararet yapıyordu.termostatı değiştirdik.arazı lambası söndü.ancak bu coolant:103 civarlarında seyrediyor.normal mi? coolant değerinin normali kaçtır?

Aracınız benzinli olduğunu düşünüyorum. Bu araçlarda fan 113-117derece açması lazım.

Dizel ise 98derecede fan açıyor. Bu dereceler normaldir.

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taktığınız termostat yüksek ihtimal arızalı 90da açılacağına 103de açılıyor

ilk önce taktığım termostat zaten arızalı idi,sürekli anahtar işareti yanıyordu göstergede.şimdi ikiniciyi taktık değiştirdik ve anahtar işareti söndü.ama coolant hala 100 lerde.

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız benzinli olduğunu düşünüyorum. Bu araçlarda fan 113-117derece açması lazım.

Dizel ise 98derecede fan açıyor. Bu dereceler normaldir.

arac benzinli. önceden sürekli anahtar işareti olurdu göstergede.şimdi termostatı değiştirince anahtar işareti gitti.fan sürekli çalışıyordu şimdi nadiren çalışıyor.acaba normal değerlerine geldi mi?

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devirdaim sisteminin motor koduna göre ecu sıcaklık değerleri, fan açma vs ile ilgili bir tablo var mı aceba nedir bunun normali ?
Ben ısrarla aşırı sıcağı hiç motor sevmez diyorum muhakkak bir anormallik var 113-117 derece gibi bir sıcaklık bence kritik opeller böyle yok sıcağı sever bu motorlar filan bana hiç mantıklı gelmiyor..

dropby23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim araçta benzinli 98 derecenin üstüne çok nadir çıkıyor. Çok yoğun trafikte 100C'yi buluyor oda nadir yani. Genelde 98 hep