Cok yakiyor:((

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Cok yakiyor her turlu bi makineye baglatip baktirin aracin fabrika degerini 5.8 olarak goruyorum kis sartlar yuzde 25 dahi koysak 9.2 yi gormez. sensor ve dtf temizligine ihtiyac duyulabilir.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
J nin fabrika degeri 6.4 iken k nin degeri 5.8 yani sizin araciniz j den az yakiyor normalde. Skinti var oyuzden boyle cok yakiyor

Ibrahim5563

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garantisi bitmiş aracının. Yetkili servise mi özel servise mi götürmeliyim.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Garantisi bitmiş aracının. Yetkili servise mi özel servise mi götürmeliyim.
25.000km'de kolay kolay sorun çıkaracağını sanmıyorum ama özel yetkili farketmez, arıza tespit cihazı olan bir servise götürebilirsiniz. Ne zamandır kullanıyorsunuz aracı? Daha yeni kullanmaya başladıysanız, bir süre kullanıp gözlemlemeniz daha doğru sonuçlar verebilir.

Ibrahim5563

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Henüz 1000 km yapmadim. Rüyamda görsem bir hafta mutlu gezeceğim bir araç şimdi elimde. 9.2 leri görünce moralim bozuldu ister istemez. Ben mi hatalı sürüyorum diye video sitelerinden otomatik araç kullanma dersleri seyrediyorim😁 bir sıkıntı yok sürüşümde. Heyecanımı mazur görün.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Henüz 1000 km yapmadim. Rüyamda görsem bir hafta mutlu gezeceğim bir araç şimdi elimde. 9.2 leri görünce moralim bozuldu ister istemez. Ben mi hatalı sürüyorum diye video sitelerinden otomatik araç kullanma dersleri seyrediyorim😁 bir sıkıntı yok sürüşümde. Heyecanımı mazur görün.
Estağfurullah. Aracınız hiç uyarı vermediyse biraz daha sakin yolları tercih etmeye çalışabilirsiniz. Ortalama hız artarken yakıt tüketimi de belirgin biçimde düşer.

@Zafer715 beyin dediği gibi bir cihaza bağlatıp arıza kodu olup olmadığına da baktırın isterseniz. Aklınızda soru işareti kalmasın...

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bende aracımı alalı yaklaşık 2 ay oldu ve şehir içinde evet gerçekten yakıyor. Bende şehir içi ortalama 22 km hızla yol bilgisayarında 8.8 yazıyordu ama yakıt alıp ölçtüğümde. 9.2 lt yaktığına şahit oldum. İlk defa dizel araç aldım ve şunu anladım ki dizel araç bana göre değilmiş. Şehir içinde kısa mesafede kullanıldığı için dizel araç hem kullanıcıya külfet hemde aracın motor sağlığına zararlı. Aracım hafta içi 5km gidiş geliş kullanılıyor ama sabahları çocuklar üşümesin diye en az 5-10 dk rölantide çalışıyor, buda ister istemez yakıtı artırıyor. Uzun yolda da öyle aman aman az yakmıyor, daha yeni hafta sonu tatili için Samsun-Ankara gidiş dönüş yaptım gidiş 120-140 arası dönüş ise 110-120 arası geldim. Ama yol bilgisayarında ortalama hızım 105 km, yakıtım 5.8 lt gösterdi.

Aracınızla uzun yol yapın yakıt sizi biraz daha mutlu edecektir. :)

• Beğen

Ibrahim5563

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a. durumum ekteki resimlerde mevcuttur🙁🙁 istanbuldan tekirdağ yapıp geleyim. Birde böyle deneyelim. Olmadı artık iyi servis tavsiyesi alırım sizden. Ilginiz için teşekkürler.

20191209_101235.jpg
20191209_101203.jpg

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ölçüm yapmak için önce aracın 90 dereceye ulaşmasını bekleyin sıcaklık istenilen değere ulaşınca tüm değerleri sıfırlayın..Ölçüme bu şekilde başlayın..En sağlıklı ölçüm bu şekilde olacaktır...Malum havalar soğuk...Motor normal sıcaklığına ulaşması için daha fazla zaman ve yakıt harcar..

• Beğen

Ibrahim5563

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı bilgisayara soktum. Çok şükür bir sıkıntı çıkmadı. Sıkıntısız olmasına seviniyorum ama gell gör ki 9.3 üzdü.