Çok yakında diyerek şöyle bir ipucu vereyim :)

mujdatozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.mujdatozkan.com
Ynt: Çok yakında diyerek şöyle bir ipucu vereyim :)

Normalde 2.viteste devam edemeyeceğiniz bir dur kalk durumunda veya yokuşta, tork sayesinde önceden olduğunun aksine araç hiç zorlanmadan devam edebiliyor .
düz yoldada normalde kullandığınızdan farklı bir üst viteste kullanabiliyorsunuz yani devir düşük iken vitesi yüksek tutabiliyorsunuz dolayısıyla yakıt tasarrufu sağlıyor.
spor kullanımda ise normalde yaktığından 1.5-2 litre fazla yakıyor ama kat edeceğiniz mesafeyi daha kısa sürede aldığımızı düşünürsek hesap aynı. hepsi bir tarafa tabi ki bu kişiye zevke göre değişir yaktığının hakkını veriyor spor kullanımda gaz tepkimeleri inanılmaz normalde vites küçültme gerektiren durumlarda (yokuşta sollama gibi) vites küçültmeye gerek kalmadan araç ivmeleniyor vites küçültmüş gibi ,spor kullanımda vites küçülttüğümde ise 4.vites dahil (yokuş değil ise ve çekiş kontrol kapalı ise ) rahatça duyulan bir patinaj sesi var .

Xantorus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

durum hakkındaki son gelişme ne ?
araç ta  ne kadar  güç elde edildi ?  maliyet ne oldu 

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Ps Chip 1.4 ler için de yapıyor mu acaba questionnn

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Re-map uygulaması sanırım. Peki dizellere yapılıyor mu bu uygulama. Yapılıyorsa alınan verim nedir ?

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chip tuning / remap her arabaya bile yapılır. ama atmosferik bi botora yapmakla pek bi verim alamazsınız. örnek beygir 115 se olur 125 falan. (bunlar misaldir. gerçekle alakası yoktur.) ama benim 1.4T için sordum 140 lık oluyo 180 lik ve torkda bayağı bir artıyor. chip yapılacak araba dizel vs. fark etmez.

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

onder12 link' Alıntı:
chip tuning / remap her arabaya bile yapılır. ama atmosferik bi botora yapmakla pek bi verim alamazsınız. örnek beygir 115 se olur 125 falan. (bunlar misaldir. gerçekle alakası yoktur.) ama benim 1.4T için sordum 140 lık oluyo 180 lik ve torkda bayağı bir artıyor. chip yapılacak araba dizel vs. fark etmez.
eğer gercekten 180 olabilirse  okkk

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önder kardeşim 1.4 lerde stage değişimleri nasıl, direkt 180Hp mi oluyor 160-165Hp gibi ara seçenek yok mu?

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Tolga KARACA link' Alıntı:
Önder kardeşim 1.4 lerde stage değişimleri nasıl, direkt 180Hp mi oluyor 160-165Hp gibi ara seçenek yok mu?
Aynen bana da sanki 3 aşamalı ECU gibi geliyor... Revo larda olduğu gibi...

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 turbolar için yakıt tüketimi ne olur acaba?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim anlamadigim 180 hp 300 nm gibi degerler soyleniyor ama 1.6t ler 230 nm tork la 180 hp veriyor kaba bir hesapla ya gostermelik olsun diye  300 nm tork cikariyorlar yada ust devirleri olduruyorlar cunku guc tork ve devirden cikar ayni arac oldugu icin teorideki gucu pratikte de etkileyen parcalarda ayni desek cok saglikli bir guc elde edilmiyor bence dusuk devirde bir patlama yapiyor tork ust devirlerde de eriyip gidiyor dizel araclar gibi buda baski balataya cok yuklenecektir tahminime gore 3.viteste bile patinaja dusmeye sebep olabilir buda cok sagliksiz bir guc olsada olur olmasada sadece sakin kullanimda alt devirleri guclendirir o kadar