çok mu yakıyor?

lorenzo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: çok mu yakıyor?

selamlar benimki 2011 model 1.4 turbo otomatik vites benzinli, 11,5 12 hatta bazen 13 lt yazıyor yakıt tüketimi. Kullandığım şirket arabası fluence dizel bir depo 200 tl 850 km gidiyor, bununla bir depoda 400 km. Ama fluence bildiğin odun araba, bunu kullanırken zevkten dört köşe oluyorsun. ama yakıt tüketimi böyle birader...

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yakıt biraz fazla bizim araçlarda boş araba 1500 kg motor bü yükü kaldırmak için yakıyor biraz ama sizinki baya baya fazla. 1.6 atmosferik düz vitesle şehiriçi 8,5-9,5 arası geziyorum şu aralar.

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O tüketimi elde etmek için sürekli dip gaz gezmek lazım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Otomatikse yakar heleki istanbul trafigindeyseniz 10-14 litre altni zor gorursunuz

LEGOLAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT.' Alıntı:
Otomatikse yakar heleki istanbul trafigindeyseniz 10-14 litre altni zor gorursunuz

100 tl benzin alıyorum 200 km yol ancak gidiyor, gerçekten de 10-11 litre arası yakıyor

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LEGOLAS' Alıntı:
BÜLENT.' Alıntı:

100 tl benzin alıyorum 200 km yol ancak gidiyor, gerçekten de 10-11 litre arası yakıyor

Ayni dertten fazla kullanmasamda 4 yil 15 bin kmde sattim astrayi tamam araba super konfor iyi ama 2.0 motor arabalarla ayni yakmasi cok garip ben 10 lt gördummu az yakiyor diyordum. 
Bazi insanlar yok 7-8 lt yakiyor diyip insanlari arac alacaklari yaniltiyor opelin benzinlileri heleki otomatigi aşiri yakiyor

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT.' Alıntı:
LEGOLAS' Alıntı:

Ayni dertten fazla kullanmasamda 4 yil 15 bin kmde sattim astrayi tamam araba super konfor iyi ama 2.0 motor arabalarla ayni yakmasi cok garip ben 10 lt gördummu az yakiyor diyordum. 
Bazi insanlar yok 7-8 lt yakiyor diyip insanlari arac alacaklari yaniltiyor opelin benzinlileri heleki otomatigi aşiri yakiyor

2.0 motor arabalarla aynı yakması normal çünkü performansı ve araç ağırlığı atmosferik 2.0 motor arabalarla aynı. 1.4 T Active Select az yakan bir araba değil fakat trafik olmayan bir yerde yaşıyorsanız 8 litre ortalamayla gezmeniz de mümkün. Şunu göz önünde bulundurmak lazım, herkes bu arabaları 24 saat köprü trafiğinde kullanmıyor. Sürekli 12-13 litre tüketim elde eden bir sürücü aynı şartlarda 1.6 dizelde alsa 8-9 litrenin altına inemez ki bu bile iyimser bir tahmin. Ben İzmir'de karma kullanımda 8.5 litre tüketim elde ettim aylarca inanmayan varsa ortalama hızla birlikte fotoğraf atabilirim, 11-12 litre gördüğüm de oldu ama ya sürekli performanslı kullandım yada dur kalk trafiğin içinde kaldım uzun süre.

Tüm benzinli otomatik araçlar fazla yakar Opel'in biraz daha fazla yakmasının tek nedeni aracın ağırlığı.

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özellikle yol sakinken tasarruf yapmaya çalışıyorum bence en iyi dengeleme yöntemi. Yol boş diye bassam benzinle başa çıkılmaz. Trafik varsa tasarruf imkansız zaten

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anlatmak istedigim opelin tam otomatigi cok yakiyor acilen daha verimli bi otomatige gecilmesi lazim.
Performans diyorsunuz agirlik diyorsunuz ama enistemde bmw 3.20 ed var 1.6 170 hp ben 12 lt yaktigim yerde ayni arac 8-9 lt yakiyor.
İkisinide test ederek kullandim icin yorum yapiyorum.
Bmw kasa olarak hicte hafif degil ama şanziman cok iyi hem daha seri hemde daha verimli.

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT.' Alıntı:
Anlatmak istedigim opelin tam otomatigi cok yakiyor acilen daha verimli bi otomatige gecilmesi  lazim.
Performans diyorsunuz agirlik diyorsunuz ama enistemde bmw 3.20 ed var 1.6 170 hp ben 12 lt yaktigim yerde ayni arac 8-9 lt yakiyor.
İkisinide test ederek kullandim icin yorum yapiyorum.
Bmw kasa olarak hicte hafif degil ama şanziman cok iyi hem daha seri hemde daha verimli.

Hocam orta segment araçlarda tam otomatikten verimli olan şanzıman tipi çift kavrama yarı otomatik oluyor ki sorunsuzluk faktörü devreye giriyor o zamanda. VAG grubu araçların Dsg'den neler çektiğini herkes duymuştur. Yoksa Dsg çok daha seri,zevkli bir şanzıman ve yakıt tüketimine de etkisi yok denecek kadar az. Ama şanzımandan şıkırtı sesleri gelmeye başladığı zaman servis bakımlı araçlardan 6-10 bin TL arası para alıyorlar kavrama değişimi için.

Premium segmentle Opel'i kıyaslamak haksızlık olur 3.20 ed denilen aracın fiyatı Astra'nın iki katı. Ayrıca Bmw'deki Zf şanzıman bana göre dünyanın en iyisidir Mercedes'deki 4Matic bile aynı tadı vermiyor.