çok mu yakıyor?

LEGOLAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2012 astra j sport(otomatik vites)aracımı 7 aydır kullanıyorum araçtan çok memnunum her konuda süper ama tek sıkıntım yakıtı,kışın 11 litreleri buluyordu şuan ise 50 tl benzin alıyorum litresi 4.65 tl den menzilde 166 km gösterdi yani 9,5 - 10 litre arası yakıyor bu araç için bu değerler normal mi yoksa tüp mü taktırayım ben buna?

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: çok mu yakıyor?

Taktırın rahatlayın. Bulunduğunuz yeri bilmem belki orası için normaldir. Yine de cebe fazla

LEGOLAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mcnpl4' Alıntı:
Taktırın rahatlayın. Bulunduğunuz yeri bilmem belki orası için normaldir. Yine de cebe fazla

taktırınca da tüp sıkıntı yaratıyor 20000-30000 km sonra diyorlar astra j ler için

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilmiyorum akıl çeliyor yine de. Neredeyse yarı yarıya tasarruf sağlıyor

ozgur6042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam ben ortalama 8 litreye dayanamadim 1 yil sonra lpg taktirdim.suan henuz 3 bin km kullandim lpg de.konyadan agriya giderken sari ariza lambasi yandi landrenzo servisine gittim yuksek bir sehre gittigim icin basinc degismis fakir tuketim olmus ondan yanmis.konyaya gidince degisir dedi.dedigi gibi de oldu.konyaya geri geldigimde isik sondu.gelelim hesap kitaba :) manuel vites aracimla cok dikkatli kullanmama ragmen ortalama 35 40 kurusun altina hic dusemedim.bu arada benzini 4.30 lardayken bu ölçmu yapmistim.şuan benzin 4.70 civari.yani coktan km de 40 kurus olmustur.lpg de ise 2.35 den aldigimda sehir ici 20 25 kurus sehir disi 15 20 kurus arasi yakiyo.sakin kullanimda tabi.3 bin deviri gecmem genelde.yilda yaklasik 10.000 km yapiyorum benzinde olsa yilda 4.000 lira yakita verecektim gazda 2.000 lira. Gazi taktirmam hersey dahil 3.500 liraya mal oldu. 6 ayda bir de 20 25 lira verip filtre degistirecem.subap konusuna gelince gecen hafta 15.000 bakimina gittigimde almanyada opel fabrikasinda calismis bulgar asilli bir ustayla gorustum.lpg işi biraz şans dedi.subaplarin ömru biraz performansli kullanmaya bagli biraz da lpg bakimina dedi.araci stop etmeden 2 km önce benzine alip durdurursan subap ve motor omrunu %20 uzatirsin dedi.aracin km si düsuk oldugu icin arada bir benzine alip performansli kullanmami tavsiye etti.gecen forunlarda arkadasin biri sormustu motor acma olayi benim aracimda da varmis 2015 model olmasina ragmen.arac ilerde sagir olur biraz gaza yuklen benzindeyken dedi.yaklasik 2 saat bakim sürdu bu arada ustay baya yordum:) sizlerle de paylasmak istedim.insallah yardimci olabilmisimdir

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LPG konusunda eğer bir miktar 5000 TL lere çıkabiliyorsanız pirins valve care yağlamalı sistemi tavsiye ederim. deniz seviyesinden Bolu ya kadar çıktım maşşalah. ne bir ışık ne de bir çekişde düşme oldu. yağlama sistemi özel bir sistem diğer sistemlerden farklı ihtiyaca göre otonom şekilde 4 ayrı sibop a yağ gönderiyor. filtresi yaklaşık 40000 km 3 yıl civarında bir değişiyor . sistem sizi haberdar ediyor. sistem de herşey pirins in beynine bağlı. diğer sistemlerde çoğunda LPG beyni araç beynini taklit etmeye çalışır. pirins de ise yol da giderken sistem kendine ayar veriyor.

uzun lafın kıssası daha önce Landi renzo (astra h kasa ) kullanmış olan birisi olarak. sözde yağlamalıymış dediler 2. senenin sonunda araç istop etmeye ve geç çalışmaya başladı.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komando1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LPG takacaksan PRİNS tak, gazı da Shellden al.

LEGOLAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu astra j otomatik araçların en az yakarı ne acaba şehir içinde?ben 8 litre yapıyorum şehir içi diyene inanmıyorum ben

Komando1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeş şehir içi "şehrine ve güzergahına" göre değişir.
Işıkta bekledikçe yakıtın artar, trafiğin yoğun saatlerinde arabaya binersin yakıtın artar. Her binişte 5km den az sürüyorsan yakıtın artar..falan falan....

LEGOLAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Komando' Alıntı:
Kardeş şehir içi "şehrine ve güzergahına" göre değişir.
Işıkta bekledikçe yakıtın artar, trafiğin yoğun saatlerinde arabaya binersin yakıtın artar. Her binişte 5km den az sürüyorsan yakıtın artar..falan falan....

valla bence 9 litrenin altına düşmez ne kadar çabalasakta 10 litre civarı yakıyor bu canavarlar:)