Citroen C5 mi Volvo S40 mı

karahan2250

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ikisi arasında kararsızım. Sizce hangisini tavsiye edersiniz.Yakıt, servis ve donanım ile hız konularındaki durumlarını dikkate alarak yardımcı oolursanız sevinirim..

opelmi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volvo s40 derim.Yakıt açısından da kaportanın sağlamlığı açısındanda volvo diyorum.Diğer faktörler hakkında yorum yapamam.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volvo s40 yakın zamanda üretimden kalkacak. Turbo sorunu ve dizel partikül filtresindeki jel sıvı azalma sorunu yaşama ihtimaliniz var. O sıvı da epey pahalı. Aslında peugeot citroen ford ve volvo aynı motoru kullanıyor. Volvonun kendi markası açısından şansı ama kullanıcıya göre şanssızlık , yan sanayi parçasının olmaması.Citroen C5 tense Vw jettayı önerebilirim.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi motor tiplerini ve yıllarını tercih edeceksiniz?
yakıt olarak volvo'nun yeni nesil dizel motorları gayet verimli ama rakip olarak PSA grubu dizel motorları söz konusu olunca c5 öne çıkıyor.
servis olarak kuzenim c4 kullanıyor ve sadece yetkili servise götürüyor aracını, gayet memnun ama biraz tuzlu. bahsi geçen kuzenimin kardeşinin yani diğer kuzenimin s60'ı var. genellikle özel servise götürür aracını tabi yakın arkadaşı olduğu için orayı tercih ediyor yoksa o da yekili servis yanlısıdır. volvo'su olan kuzenim özel servise neredeyse yetkili servis ücreti seviyelerinde ödeme yapıyor. malum volvo...
volvo'da özellikle otomatik şanzımanı narin yapıda.
donanım olarak volvo markasının klişeleşmiş bir yapısı var. biraz daha zorlasalar her araçlarına tek tip donanım seviyesi kullanacaklar. tabi bunu söylerken premium özellikleri kasdetmiyorum.

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s 40 4 ever.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar ayrı segment arabaaları değil mi hocam?
Volvo'nun sağlamlığı yadsınamaz ama C5 ile mukayeseye girerse bence C5 biraz daha ağır basar. Tabi ben dizel olarak konuşuyorum.
Fakat; ben C5'in direksiyonuna deli oluyorum. Ortası sabit kenardaki simit dönüyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babamın dayısına 2005 1.6 benzinli s40 aldık genel olarak memnunuz. S40 binecekseniz gidin kasko yaptırın derim yan sanayisi yok gibi birşey çıkması samanlıkta iğne...