cila yardım

jaws35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
turtle wax ın hızlı cilasını almayı düşünüyorum araç nemli iken uygulanıyor sonuçta güzel parlaklık veriyor. hızlı cila kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirmi tavsiyeleriniz nelerdir

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turtle wax ın hızlı cilasını almayı düşünüyorum araç nemli iken uygulanıyor sonuçta güzel parlaklık veriyor. hızlı cila kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirmi tavsiyeleriniz nelerdir

turtle ın normal cilası çok kaliteli güzel parlaklık veriyor ama hızlı cilasını bilmiyorum onun kadar iyi olucağını sanmıyorum

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende hızlı cila aldım kullandım güzel palatıyor ama birdahaki yıkamaya kadar...Her yıkamada cilalaman gerekiyor yani uzun ömürlü bir şey deil.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sonaxın hızlı cilasını kullanıyordum arkadaşın dediği gibi uzun ömürlü değil ama iyi parlatıyor, micro fiber bez kullanın.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
444 kullanmıştım şahin varken bir iki ay iyi gitti sonrasında boyada matlaşma ve daha fazla toz tutma oluştu...

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tarz hızlı cilaları pek önermiyorum ben.. Aslında hızlı cilalar hali hazırda cilalanmış araçların ilk günkü parlaklıklarına kavuşmaları için kullanılan ürünler.. Siz aracınızı cilalamamışsanız bu tarz ürünlerin faydası olmaz..
O yüzden tavsiyem kaliteli markaların cilaları ile aracınızı en geç 6 ayda bir cilalayıp. Bu tarz çabuk cilalarla da ayda bir parlaklığını korumanız.. Tabi burda da en önemli konu kullanılan ürünlerin uyumluluğu.. Mümkün olduğunca aynı markanın aynı seri ürünlerini kullanmanız çok daha sağlıklı olur..
Mesela Meguiar's NXT 2.0 wax kullanıyorsanız yine Meguiar's NXT quick detailer hızlı cila kullanmanızı öneririm.. Hatta biraz da paraya kıyıp yine Meguiar's NXT cilalı oto şampuan kullanırsanız her daim ışıl ışıl gezersiniz.. Tabi Türkiye'de bu ürünler biraz pahalı.
Mesala wax 77tl, hızlı cila 48tl, şampuan 38.5 tl.. Ancak bu ürünleri bir kere aldıktan sonra çok uzun süreler rahatlıkla kullanabilirsiniz.. Hatta arkadaşlarınızla ortaklaşa aladabilirsiniz..

jaws35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
meguiars araştırdımda her yerde satılmıyo resmi sitesinde satılıyo nettende almakta istemedim meguiars glaze 07 ürünü güzel heryerde satılmadıgından bulamadım cevrede satan yer bulursam meguiars tercihim olacaktır

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız şöyle bir durum var.. Aracınıza uzun süredir pasta yaptırmadıysanız istediğiniz cilayı kullanın yeterince parlamayacaktır.. Benim tavsiyem Kil+pasta+glaze+wax kullanmanız.. Bu şekilde elde edeceğiniz parlaklık en güzeli ve en uzun ömürlüsü olacaktır.. Ayrıca mümkün olduğunca cila yapılmadan önce kil uygulaması yapılmasını tavsiye ederim..
Örnek olarak bir iki foto koymak istiyorum;
2000 Model Opel Astra CD siyah renkte.. Geçen yaz pasta cila+ boya koruma + Far yenileme yapmıştık..
Aracın ilk geldiği hali, boyası matlaşmış, aşırı çizikli ve farları solmuş..
pict3504.jpg

Kaputtan bir kesit..

pict3503.jpg

Uygulamanın ne derece sonuç verdiğini görmek için 50:50 denen ve maskeleme bandı ile bir şerit çekilip şeridin bir yanına uygulama yapılarak farkın görülebileceği çalışmayı yapıyoruz.. Sizinde görebileceğiniz gibi hem boya üzerindeki yüzeysel çizikler hemde matlık tamamen ortadan kalktı..

pict3513.jpg

Boya yenileme ve boya koruma ve far yenileme uygulamaları tamamen bittikten sonra ilk araç bu şekle geliyor
smile.gif

pict3540.jpg

Aracın genel görünüşü..

pict3539.jpg

jaws35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1 ay önce pasta cila attırdım 5 gün önce arabayı yıkadım parlaklıgı halen var. parlaklığı korumak için bir daha ki yıkamadan sonra glaze ve wax uygulaması yapmak istiyorum daha iyi görünmesi için
meguiars glaze 7 parlatıcı ve wax koruyucu yapmak yeterli sanırım

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız şöyle bir durum var.. Aracınıza uzun süredir pasta yaptırmadıysanız istediğiniz cilayı kullanın yeterince parlamayacaktır.. Benim tavsiyem Kil+pasta+glaze+wax kullanmanız.. Bu şekilde elde edeceğiniz parlaklık en güzeli ve en uzun ömürlüsü olacaktır.. Ayrıca mümkün olduğunca cila yapılmadan önce kil uygulaması yapılmasını tavsiye ederim..
Örnek olarak bir iki foto koymak istiyorum;
2000 Model Opel Astra CD siyah renkte.. Geçen yaz pasta cila+ boya koruma + Far yenileme yapmıştık..
Aracın ilk geldiği hali, boyası matlaşmış, aşırı çizikli ve farları solmuş..
pict3504.jpg

Kaputtan bir kesit..

pict3503.jpg

Uygulamanın ne derece sonuç verdiğini görmek için 50:50 denen ve maskeleme bandı ile bir şerit çekilip şeridin bir yanına uygulama yapılarak farkın görülebileceği çalışmayı yapıyoruz.. Sizinde görebileceğiniz gibi hem boya üzerindeki yüzeysel çizikler hemde matlık tamamen ortadan kalktı..

pict3513.jpg

Boya yenileme ve boya koruma ve far yenileme uygulamaları tamamen bittikten sonra ilk araç bu şekle geliyor
smile.gif

pict3540.jpg

Aracın genel görünüşü..

pict3539.jpg

paylaştıgın fotolar tanıdıkmı?

emek galiba hatta bu galeri önünde lacivert bi dogan vardı parlaklıgı dikkatimi çekerdi