Çift kilit arızası.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.Aleyküm dostlar.
Bir arkadaşımın astra g 2001 elegance sı var. araç ikinci kilitleme yapmıyor. Merkezi kilit beynini başka bir araçta denedik ikinci kilitlemeyi yaptı ancak kendi aracında kilitlemyor. Sizce neden olabilir. Şimdiden teşekkürler.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta orjinalinde çift kilit varmıydı şuan yeni beyinle mi deneme yapıyorsunuz

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinalde vardir muhtelelen. Cift kiliti opsiyonel olan astra g gormedim hic. Baska bir merkezi kilitle deniyoruz yine olmuyor. Ama merkzi kilit beyinlerini baska aracta deniyoruz calisiyor
Ilgilendiginz icin tesekkurler.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinalde vardir muhtelelen. Cift kiliti opsiyonel olan astra g gormedim hic. Baska bir merkezi kilitle deniyoruz yine olmuyor. Ama merkzi kilit beyinlerini baska aracta deniyoruz calisiyor
Ilgilendiginz icin tesekkurler.

astrag ile alakam yoktur fakat ana beyinden kontrol ettirdiniz mi? Eğer kapı kilitlerinde bir farklılık yoksa yani orjinalinde mevcut yada uyumlu ise muhtemelen ana beyinden kapalıdır ayarı.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrag ile alakam yoktur fakat ana beyinden kontrol ettirdiniz mi? Eğer kapı kilitlerinde bir farklılık yoksa yani orjinalinde mevcut yada uyumlu ise muhtemelen ana beyinden kapalıdır ayarı.

Evet cok haklısınız. Tech 2 cihaziyla kontrol etmek gereiyor. Kapali olabilecegini dusunmemistim.

abdullah38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sol ön kapı merkezi kilit motoruda arızalı olabilir onada bakın derim çünkü farklı bir mekezi kilit motoru takılınca devre dışı oluyor diye duymuştum

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sol on kapı kilit motorunda sıkıntı vardır muhtemelen kablo ve üstündeki siviçleri kont edin

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sol ön kapı merkezi kilit motoruda arızalı olabilir onada bakın derim çünkü farklı bir mekezi kilit motoru takılınca devre dışı oluyor diye duymuştum

Sol on kapı kilit motorunda sıkıntı vardır muhtemelen kablo ve üstündeki siviçleri kont edin

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkürler dostlar. Merkezi kilitlerin hepsi normal olarak çalışıyor. ilk kilitlemeyi yapıyorlar. yinde dediğiniz gibi şöför kapısındaki merkezi kilit motorunun çift kilit soketine bakmak gerekiyor. tcoban arakadasşın dediği gibi tech 2 cihazına bağltıp acık veya kapalı olduğuna bi bakalım. olmazsa kapıya el atacağız artık.
tekrar teşekkürler.

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şoför kapisi iç aydınlatma swichi sağlam değilse araba acip kapamış gibi görmez ikinci kilitlemeyi yapamazsın. Kapıyı açınca iç aydınlatma yaniyormu kontrol edersin