Chiptuning devir saati

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar en sağlamı chip tuningdir. Chip box sadece alt devirlere hitap ederken chip tuning tüm devir bandında etkisini gösterir ve aracı normal kullanımlarda chip tuning'de en az 100 km'de 1 litreye yakın yakıt tasarrufu sağlanır. Aracın hızının artması ise, aracın motorunun karakteristik yapısı ve şanzuman oranlarına bağlıdır, yapılan işlemden sonra hızı artan araçta olur artmayan araçta.

Yalnız şu bir gerçek ki örneğin 3500 devirde aracınız 130 km hız yapıyorsa chip'den sonra bu değer 3400 devire düşebilir.

hakaniko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.nrjcar.com/F_frame.html?http://www.nrjcar.com/ ben o cipin kumandalisini alicam ustaya falanda gerek yok kendin baglayip sokebiliyosunn arti kumandali bir sistem cipi isdedigin zaman devreye sokup cikartabiliyosun fiyati 218 ero

İşte o chip olmuyor. Box oluyor ve sadece kalkışta biraz iyileştirme yapıyor. Chipte ise her devirde daha iyi bir grafik izleniyor ve yaklaşık aynı fiyata.

Her motor için box ayrıdır ve +35 hp vereceğini sanmıyorum.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.mspeed.de/seiten/start.php?size=1

Turgay bendeki bu marka dizel tuning tarafindan girince model tikliyorsun orda genel bilgiler var ben memnunum.. Hakaninda dedigi gibi chip daha verimli her devirde gücü veriyor ama chip box yani benimde taktirmis oldugum örnegin benim izlenimlerim benim aracimda gercek gücü orjinal 1800-3000 devirde veriyorken simdi chip box la 1600-3500 ler de veriyor ..sadece kalkis olarak degerlendirmek biraz yanlis olur bu devirlerde hangi vites olursa olsun cok iyi cekiyor..benim chip yaptirmamamdaki tek sebep .
yeni bir motor güncellemede silinmesi..yani motor normal konumuna dönüyor.
ben islemi opel servisinde yaptirdim bizim motorlara en uygun uygulamanin bu oldugunu söylediler .takma da dahil 400 euro vermistim . mayis 2009 da taktirdim 20.000 km yaptim Türkiye tatilide var icinde su an sorun yok gerci araba garanti kapsaminda ..
orjinale oranla normal sakin kullanimla yakit 0,5 oraninda düstü ama hizli kullanimdada bir okadar artti..

Son düzenleme:

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.mspeed.de/seiten/start.php?size=1

Turgay bendeki bu marka dizel tuning tarafindan girince model tikliyorsun orda genel bilgiler var ben memnunum.. Hakaninda dedigi gibi chip daha verimli her devirde gücü veriyor ama chip box yani benimde taktirmis oldugum örnegin benim izlenimlerim benim aracimda gercek gücü orjinal 1800-3000 devirde veriyorken simdi chip box la 1600-3500 ler de veriyor ..sadece kalkis olarak degerlendirmek biraz yanlis olur bu devirlerde hangi vites olursa olsun cok iyi cekiyor..benim chip yaptirmamamdaki tek sebep .
yeni bir motor güncellemede silinmesi..yani motor normal konumuna dönüyor.
ben islemi opel servisinde yaptirdim bizim motorlara en uygun uygulamanin bu oldugunu söylediler .takma da dahil 400 euro vermistim . mayis 2009 da taktirdim 20.000 km yaptim Türkiye tatilide var icinde su an sorun yok gerci araba garanti kapsaminda ..
orjinale oranla normal sakin kullanimla yakit 0,5 oraninda düstü ama hizli kullanimdada bir okadar artti..

Evet katılıyorum size,söyledikleriniz çok mantıklı. Chip tuning işleminde de artan güç ve tork sayesinde daha az gaza basıp daha az devirde maksimum torka ulaşıyorsunuz bu da yakıt tasarrufu sağlıyor. Ama turbo basıncı da arttığı için gaza yüklenince tam tersi oluyor yakıt artıyor bu da çok doğal bir durum.

ardahanli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bilgileriniz icin tesekkurler

F

Forever MJJ

Bilgi Girilmemiş
Chip tuning ile motor gucunu ve torku artirabilirsiniz...yapilan arastirmalara gore %35 civarinda HP artiyor...Fakat uzman kisiler bu sistemin motora zarar verdigini ve guvenliğimizi tehlikeye atabilecegimizi soyluyorlar...
Ben araclarimda kullaniyorum, ve sonuc supeeerrrr :)

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Chip tuning ile motor gucunu ve torku artirabilirsiniz...yapilan arastirmalara gore %35 civarinda HP artiyor...Fakat uzman kisiler bu sistemin motora zarar verdigini ve guvenliğimizi tehlikeye atabilecegimizi soyluyorlar...
Ben araclarimda kullaniyorum, ve sonuc supeeerrrr :)
Ucuz yerli yazılımlardan kullanmazsanız sorun yaşamazsınız İyi bir chip tuning uygulaması bugün 800 TL'den aşağıya değil. Daha çok %30 güç artışı ile kendini gösteriyor ve superchips, All Car Racing gibi markaların aplikasyon listelerine bakarsanız bu sonucu görebilirsiniz. Tabi motorun durumuna ve sağlığına göre bu değerler 1-5 hp arası oynayabilir.Sağlıklı bir motorda chip tuning hiç bir sorun çıkarmaz. Chipten sonra üstüne 130.000 km yapanları bilirim hala daha sorunsuz kullanırlar. Stock uygulamaların dışına çıkılırsa motor ömrü kısalabilir. Chip tuning yapılırken EGR Valf'in iptal edilmesi de çok iyi olur, tabi hem mekaniksel hem de yazılımsal olarak iptal edilmeli.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Benim Chiptuning fiyatım 500 TL

öyle 800-1000 TL lik yazılımlara gerek yok..

F

Forever MJJ

Bilgi Girilmemiş
Ucuz yerli yazılımlardan kullanmazsanız sorun yaşamazsınız İyi bir chip tuning uygulaması bugün 800 TL'den aşağıya değil. Daha çok %30 güç artışı ile kendini gösteriyor ve superchips, All Car Racing gibi markaların aplikasyon listelerine bakarsanız bu sonucu görebilirsiniz. Tabi motorun durumuna ve sağlığına göre bu değerler 1-5 hp arası oynayabilir.Sağlıklı bir motorda chip tuning hiç bir sorun çıkarmaz. Chipten sonra üstüne 130.000 km yapanları bilirim hala daha sorunsuz kullanırlar. Stock uygulamaların dışına çıkılırsa motor ömrü kısalabilir. Chip tuning yapılırken EGR Valf'in iptal edilmesi de çok iyi olur, tabi hem mekaniksel hem de yazılımsal olarak iptal edilmeli.

Tesekkur ederim...
Benim araclarla ugrasanlar uzman makinistler...onlara guvendigim icin taktim...ben sadece yapilan arastirmalar hakkinda yazmak istemistim...