Çekiş gücü hk

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, kafama takılan ve bu aralar rahatsız eden bir konuyu sizlere sormak ve paylaşmak istedim, aracım 1.4T şuan daha 160 km'de fakat bazen hafif eğimli yollarda örneğin trafik sıkışıkken 1. viteste kalkış yapıyorum ama sanki araç üst viteslerde kalkıyormuş gibi zorlanıyor titreme meydana geliyor. Her zaman olan birşey değil, ama sıklıkla gerçekleşiyor sizinde başınıza böyle bir problem geldimi acaba?

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çekiş gücü hk

Aracınıza alışamadığınızdan olabilirmi aceba?

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O da etkili olabilir belkide ama, bazen istop ediyorum aracı :) yokuşlarda kalkışta hiç problem yaşamadım ama hafif eğimli yollarda dur kalk yaparken böyle bir sıkıntı yaşadım dediğiniz gibi problem bendede olabilir. Zamanla alışırım o halde teşekkürler :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanırım alışmayla ilgili debriyaj ve gaz dengesi.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlk kullanmaya başladığım zamanlarda bendede oluyordu.Debriyaja alıştıktan ve aracın kalkışlarda ne kadar gaz istediğini çözdükten sonra geçiyor.

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hafif eğimli yolda hill holder devrede ise arac zorlanıyormuş gibi hissedebilirsiniz. once kavrama noktasına sonrada hill holder bırakma süresine ayarlarsanız kendinizi sorun yaşamazsınız.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yeterli mikatrda gaz + debriyajı doğru noktada kullanmak, yokuş kalkış sistemi devredeyken daha hassas ayarlama yapmak ve en önemlisi araca alışmak.

Güçlü bir motoru olsa da ağır bir karoseri var ve sesi de çok belli olmadığından bazen kalkışlarda ne kadar gaz verdiğinizi anlayamıyorsunuz, alışınca bunlar refleks haline gelecektir sorun kalmayacaktır.  greatt