Cdti turbo ötmesi

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra cdti turbo islik sesini yok etmesi için ve turbonun daha uzun zamanlar boyunca sorun çikarmamasi için balansinin yapilmasi gerekli dediler bu balans yapilmasi nasi oluyor gerçekten faydasi varmi acaba?????

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turbo bıçakları zamanla eğiliyor.bunu düzeltiyorlar 1.3lerde turbo zaten sorunlu dert etme yine oluyo

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra cdti turbo islik sesini yok etmesi için ve turbonun daha uzun zamanlar boyunca sorun çikarmamasi için balansinin yapilmasi gerekli dediler bu balans yapilmasi nasi oluyor gerçekten faydasi varmi acaba?????

paran çok galiba, gel uğra bizim servise demiş usta.

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo balansı bildiğim kadarıyla 100tl civarı lakin turboyu açtığında tamir takımı değişecek artı pervane derlerse yenisinden fazlaya mal olur kaldığınız yerde turbo tamircisi varsa turbonun yan kapağını açarak ordan mili eliyle kontrol edip fikir verebilir balansla düzeleceğini söylerse bence tüm turboyu dağıtmadan balans yaptır sestende kurtul ama tamir masrafı fazlaysa gittiği yere kadar gitsin (bildiğim kadarıyla turbo bozulduğunda motora zarar vermiyor)geçmiş olsun

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaa aslinda turbo öttüğü için ömrünü uzatmak maksadiyla dedim balans yaptirirsak faydasi olurmu diye...yaa turbo sökülüyosa bu işlem için gerenk yok gittiği yere kadar gitsin belki yaptiran vardir forumda fikir sahibi oluruz diye düşünmüştüm...bozulursa kuzenin turbo vtecinde gtr 30 turboyu koyariz:))))))hahahaha

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbonun ötmesi kötü bişeymi ya

bende ıslık sesini duynca çok hosuma gidiyordu tranporter da

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla motoru hemen stop etmekten tam sentetik yağ kullanmamaktan soğuk motoru biraz isitmadan hemen haraket etmekten oluyo bu şeyler artik daha dikkatliyim 0-40 mobil1 mi aldim 2 ay önce artik haraket etmeden öncede stop etmeden öncede bekliyorum mecburr:)))