CDTI Turbo Basıncı Yüksek! Bu, Bu Nedir Bu?

dionisus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda devir yükseltmek içinvites küçülttüğümde ya da seri şekilde 3. vitese ulaştığımda turbo devre dışı kalıyor ve cruise control çalışmıyor. ecu'dan okunan hata ise turbo basıncı yüksek. Servis ilk defa gördük diyor bu arızayı! Nedir sorun ve nasıl çözülür bilen var mı acaba?:eek::sorry::cry:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durum benımde basıma geldı uzun yolda gıderken 140 la gıdıyordum dalgınlıkla 4.vıtesden 3.vıtese aldım o sıra araba bır sırkelendı ve bır daha vıtes buyuttugumde turbo acılmadı 6.vıtes 120le gıder oldum , saga cekıp baktıgımda motora dıkkatımı ceken motorun buz gıbı soguk olmasıydı kı yazın sıcagında ,sonra calıstırdıgımda normale dondu ... Neden böyle bırsey yapdııgını mootorun bende anlamadım herhangı bır koruma seklı sanırım...

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KEsin bişey bilmiyorumda herhalde turbonun güvenliği iiçin devre dışı bıraktı

dionisus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yerim turbonun güvenliğini, araba geçerken canımızdan olacaz! peki sorunun bir çözümü var mıdır acaba?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta onun bı sıgortası var buyuk sıyah olanlardan kullanma kılavuzundan bul onu ustune hafıfce bı tıklat elınle felan gecenlerde ben aracıma angel far taktırdım kalktım gıdıyorum arac 3000 devırı gecmıyor denıyorum turbo devreye gırmıyor delırcem ama gerı dondum hemen elektrıkcı aracı stop ettırdı sıgorta kutusuna akım olcer aletı ıle bakarken tık dedı bı anda sonra clastrdıgımda hıc bı sorun yoktu..

mustafaata

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o hatayı görmemiş olan servisi bence değiştirin, aracınız fazla gelen turbo basıncını atamıyor bunun sebebi turbonuzda kurum oluşması yada wastagete yi kontrol eden valfin düzgün çalışmamasıdır. budurmda araç doğal olarak motora zarar gelmemesi için korumaya geçiyor kontak kapatık tekrar açınca düzeliyor.