P0299 Hatası ve Turbo

arkaplanda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Öncelikle araç bilgimi vereyim. Astra J 2011 1.4T ve araç benzinli hiç LPG vs takılmadı...

Yaklaşık 2 aydır arabamda her gün hiç aralıksız yokuş çıkarken, 2-3 defa kısa bip sesi ve ardından "Aracınızı En kısa zamanda servise götürün" uyarısı alıyordum Bu uyarıyı vermeden 1-2 saniye önce arabayla yokuş çıktığım için araba bir anda güçten kesilmekte ve bu gatayı vermketeydi. Sonraki 15 dk falan yine araba gaza bassamda istediğim gibi hızlanmamakta ve sanki turbo devre dışı kalmış gibi olmaktaydı. Ancak daha sonra arabayı kapattığımda ve daha sonra açtığımda tekrar yüksek devirlere gelene kadar arabada bir sıkıntı olmamaktaydı. Yokuşta yada düz yolda yüksek devirlere çıktığımda ise yine aynı 2-3 bip sesi ve arıza mesajı ekrana gelmekteydi ve araba çekişten düşmekteydi.

Bugün arabayı servise götürdüm ve bilgisayar bağladıklarında hata kodu olarak P0299 görülmekte. Kabaca yapılan incelemelerde herhangi bir sıkıntı yok dediler, detaylı bakmaları gerekiyormuş ve turbonun değişiminden falan bahsettiler, arabam bugün serviste kaldı. Daha önce bu arızayı yaşayan var mıdır.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: P0299 Hatası ve Turbo

Hocam aynı olaya benzer bir olay yaşamıştım. "Servis:ESP - Aracınızı en kısa sürede servise götürün", "Hızınız azaltıldı" uyarısı çıkıyordu. Gaz yemiyordu araç. Sonra öğrendimki sensör gevşemiş. Serviste 5-10 dakikalık bir işlemle düzelttiler. Bir daha yaşamadım.

arkaplanda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turbonun degistirilmesine karar verildi. İyi niyet kapsaminda %70 ini karsiliyorlar.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

arkaplanda link' Alıntı:
Turbonun degistirilmesine karar verildi. İyi niyet kapsaminda %70 ini karsiliyorlar.
Geçmiş olsun. İnşAllah Turbo değiştikten sonra sorununuz düzelir. Anlamadığım olay, yokuş çıkarken oluyor ve kapatıp açınca düzeliyor. Eğer Turboya hata verdirttiyse motorda da bir sıkıntı vardır.

arkaplanda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turbo degisti, 900 tl izmir mercanlar
2 gundur kullaniom. Suan problem yok

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et