CDTI ile Eco Flex Farkı Nedir..

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar..
aracımı yeni aldım.. 15 günlük
Opel Corsa Eco Flex Dizel..

Bazılarının arkasında Cdti yazıyor..
ama benimkinde Eco flex yazıyor..
aralarındaki fark nedir??
bilen varsa aydınlatabilirse çok sevinirim..

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilkkez duydum yaa böle bi seçenek varmıymış corsa da bi bakıyım netten

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alman Ekonomi Bakanı Michael Glos ve Alman Thuringia Eyaleti’nin Bakanı Dieter Althaus; aktris Esther Schweins, Eisenach’taki tesislerde on-milyonuncu Opel Corsa üretim bantlarında hazır hale geldiğinde Eisenach üretim merkezindeydiler. Bu özel yıldönümü modeli, Corsa ecoFLEX 1.3 CDTI’dır ve bu model özellikle düşük 119 gram CO2/km emisyon salınımı ile dikkkat çekmektedir.

Eisenach’taki Opel fabrikası, yüksek verimli üretim süreçleri ile, bu eyaletteki en önemli üretim tesislerinden biridir ve Thrungia’daki otomobil ve yan-sanayinin son derece etkileyici bir şekilde yeniden canlanıp güç kazanmasının ardında yatan itici güçtür.

Eisenach’taki fabrika, 1992 yılında üretime başladı. Yeni imalat tesisleri için yapılan 150 milyon-euro yatırımdan sonra, güncel Corsa modeli üzerinde çalışmalar Ağustos 2006’da başladı. Zaragoza’daki İspanyol fabrikasında üretilen modeller ile birlikte, şimdiye kadar yaklaşık 550,000 adet yeni Corsa satışı yapıldı. 2007’de, Almanya’da 79,000 adet yeni trafik kayıtları ile en başarılı süper-mini oldu. İlk olarak, Eylül 2007’de IAA’da otomobilseverlerin beğenisine sunulan Corsa ecoFLEX modeli, düşük yakıt tüketimi ve bunun sonucunda düşük CO2 emisyonları ile dikkat çekiyor.

alıntı

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla güzel birşey galiba :)
az yakıyor bu tamam..
ilk depoyla 650 km yaptı istanbul trafiğinde..
dahada düşer diyorlar ustalar..
bakalım 2.3 depo da ne kadar gidecek..

ama cumartesi gedizler e gitmiştim.. paspas almaya..
ordaki corsa lara da baktım hepsinin arkasında cdti yazıyor..
benimkinde Eco Flex yazıyor.. dikkatimi çekti..
alırkende özellikle istemedim böyle birşeyi ama kafama takıldı sonra..

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne güzel işte doğayı havayı daha az kirleten bir dizel motora sahipsin :)

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla memnunum ama çekişte cdti lere göre bi fark oluyomu acaba onu bilmiyorum. az yakıyo falan diye seviniyoruz ama..

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CO2 salınımı benim araçtan fazlaymış bunun.
Benimki en son 14 gr veriyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Alman Ekonomi Bakanı Michael Glos ve Alman Thuringia Eyaleti’nin Bakanı Dieter Althaus; aktris Esther Schweins, Eisenach’taki tesislerde on-milyonuncu Opel Corsa üretim bantlarında hazır hale geldiğinde Eisenach üretim merkezindeydiler. Bu özel yıldönümü modeli, Corsa ecoFLEX 1.3 CDTI’dır ve bu model özellikle düşük 119 gram CO2/km emisyon salınımı ile dikkkat çekmektedir.

Eisenach’taki Opel fabrikası, yüksek verimli üretim süreçleri ile, bu eyaletteki en önemli üretim tesislerinden biridir ve Thrungia’daki otomobil ve yan-sanayinin son derece etkileyici bir şekilde yeniden canlanıp güç kazanmasının ardında yatan itici güçtür.

Eisenach’taki fabrika, 1992 yılında üretime başladı. Yeni imalat tesisleri için yapılan 150 milyon-euro yatırımdan sonra, güncel Corsa modeli üzerinde çalışmalar Ağustos 2006’da başladı. Zaragoza’daki İspanyol fabrikasında üretilen modeller ile birlikte, şimdiye kadar yaklaşık 550,000 adet yeni Corsa satışı yapıldı. 2007’de, Almanya’da 79,000 adet yeni trafik kayıtları ile en başarılı süper-mini oldu. İlk olarak, Eylül 2007’de IAA’da otomobilseverlerin beğenisine sunulan Corsa ecoFLEX modeli, düşük yakıt tüketimi ve bunun sonucunda düşük CO2 emisyonları ile dikkat çekiyor.

alıntı

SİLİVRİLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

EcoFlex çevreye duyarlı olması yanı sıra 100km/4.2 yakıt tükettiğini okumuştum.

2006 model corsa Silverline m vardı. 2008 model corsa Enjoy Eco flex sahibiyim, araç 1200 kilo olmasına rahmen atak, 2000 devirde 3. 4. 5 . viteste giderken mesela gaza hafif dokunuyorum turboyu hissidiyorum.

Be bu Corsa d lere bittim, mükemmeller. Şık, karizmatık, atak, cimri...... daha ne olsun.