Carbon clean

LUCKYBEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba ,

aracım 1.3 2011model h kasa dizel aracım var şuanda 55000 km de aracımı her gün 3 km gidiş 3 km dönüş iş yolunda kesin kullanıyorum kısa mesafe motor daha ısınmadan kontak kapatıyorum buda sanırım yakıtın daha fazla harcanmasına sebep oluyor aracı çok devirlide kullanmam ama istan bul trafiginde 3-4 km lik yol 20 dk sürüyor şuanda 100 km de yakıt sarfiyatı 7.5 gözüküyor bu normalmi sizce.

uzun yolda tüketim süper 110 tl lik yakıtla 750 -780 km yol yaptım yakın zamanda .
sorum bizim araçlara carbon clean yapılmasında sakınca varmı bu bana fayda saglarmı ve maliyeti nedir 60 bin km de bakıma sokacagım yetkili servislerdede bu işlemi yaparlarmı /yaptırmalımıyım .

kullandıgım mesafede yakıt tüketimini azaltırmı veya başka önerileriniz nedir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız motor ısınmadığından fazla yakıyor,2-3 km için değer güzel,eğer o km te benzinli olsa 11 bile görmesi hiçten bile değil,elletirme artı carbon cleanden uzak dur yeni araba için,eğer yapacaksan dizel enjeksion temizleyici kat depoya artı arada bir uzun yola çık ki kurumlaşmasın fazla

LUCKYBEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgi içi çok teşekkür ederim bende fazla yakıyor diye dert etmeye başlamıştım .

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısa mesafeyi sevmez ki dizel,toplu taşıma imkanı varsa onu öneririm :) yada bi scooter yapın.. :)
arada bir uzunyolda kullanınki kendine gelsin...

LUCKYBEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yok arada yapıyorum :)

aynen scooter alayım diyorumda istanbulda da kimsenin kimseye saygısı yok yemiyo :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Scooter istanbul trafiğine çok güzel bir çözüm, ama maalesef kaporta biziz motorun üstünde... Ve motorcuya saygısız insanlar yüzünden çok kazalar oluyor...

Aracınızın tüketimi normal bence şehiriçi ve motor soğukken...
Uzun yoldaki değeri süpermiş 110 lira ile 750 km gerçekten harika...
Bu değeri 90 sabit hızla mı yaptınız?

LUCKYBEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hızım 100 km altına düşmedi diye bilirim genel olarak 110-140 km arası hızla gittim ama aracın kendi kendine hızlanmasını sagladım gaza yüklenmedim diye bilirim

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sizin gibi bende günde 5 km yapıyorum toplam. Aracın tüketimi dediğiniz seviyelerde. Uzun yolda zorluyorum bazen. Bir süre devirli kullanıyorum. Carbon Clean'a gelince. Bende km olarak yaptırma zamanı gelmiştir diye düşünüyorum. Şahsi tavsiyem yaptırmanız. Birikmiş olan kurumları temizlemiş olursunuz.