>>>> CAR 400 AUX Girişi Yapmak Düzenlenmiş RESIMLI ANLATIM.....>>>

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abi hırpalanmıs değil ama bu ses düğmedi hamur gibi bi çaresine bakacaz resimde hurda gibi çıkmıs farkındayım ama teyp çok güzel

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde bi program var ilgilenenlere lazım olur belki mp3 leri ses kalitesini düsürüp küçültüyor benim mp3 çalar eskidi 128MB normalde 30 sarkı almıyor ama bu programla 90 a kadar çıkıyor

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün emek sarfedenlerin ellerine sağlık. fakat;

bugün açtım teybi ama gördümki açıklanması gereken o kadar çok şey var ki oralarda değinmemişsiniz. aklıma gelenleri söyliyim;

- ilk entegrenin ayaklarından alınan kablolar sokete sanırım alttan geçiyor. yani ilk entegrenin yanındaki delikten sokup diğer köşedeki delikten çıkarıp sonra 2. lehimleme işlemini yapıyoruz. bu kabloları direk üstte halletsek ne olur ? yani delikten geçirip alta inmeden direk üstte bağlantıyı yapsak ?

- soket girişine 3 yollu bir kablo lehimliyoruz ama o kablo ne : ) çıkışları ne çıkış ? adı ne ? tamam ground left ve right ama elektroniğe ilgisi yada elektoronik bilgisi olmayan biri bile bu ne "GND" "L" ve "R" diyebilir.. ve illa o ara bağlantıyı yapmak mı lazım ? sanırım sağ ve sol streo çıkış aldınız ama onu direk şu 3.5 mm lik kulaklık girişine lehimleyemez miyiz ?

- yine sokete gelince hangi renkli kablo hangi ayağa lehimlenecek? bununla ilgili bir bilgi yok. sonra bir lale giriş var sanırım ama onun lale giriş olmadığını bilen çok kişi var. ne diyip alacaklar elektrikçiden o belli değil. yani siz biliyorsunuz. ben az çok biliyorum ama hiç bilmeyenlerde var.

- çakmaklığın orada aux girişi aldınız tamam ama o pc lerin anakartına yada ses kartında olan entegre streo çıkış değil mi ? bunuda yazmamışsınız. yine diyorum herkes sizin gibi ilgili değil bu işlerle hiç bilmeyen birine anlatır gibi anlatırsanız daha faydalı olur.

- entegre streo girişini nasıl tutturdunuz çakmaklığın oraya. neyle deldiniz. ve o streo girişe led aydınlatmasını nerden nasıl güç alarak yaptınız ? yanlış bilmiyorsam ledler birer diyot olduğu için yönü önemli . önce led in ayaklarına kabloları lehimlemeden test etmeleri gerekmiyor mu bunu yapanların sonra abi lehimledim ama olmadı yanmıyor bu led demezler mi ?

- mp3 çalar dan o aux yada streo girişe 2 ucu erkek girişli bir ara kablo yapmaları gerekiyor heryerde o kulaklıklardan yok. yada kulaklığı buldular kestiler diyelim o 3.5" lik erkek kulaklık girişini nasıl lehimleyecekler o kulaklığın ucunun döner başlıklı ve döndürerek açarak hangi kabloyu nereye diğerini nereye lehimlediniz ?

tamam verdiğiniz emekler için teşekkürler ama bu kadar bilgi ile anca elektrikçiler yapar sanırım bu işlemi ama bu bölüm bir self-servis : )

bakın başka forumlara diy (do it yourself) bölümlerinde ne kadar detaylı veriliyor açıklamalar. yine dediğim gibi elektroniğe ilgisi olmayan biri bile anlamalı burada yapılanları.

eğer fotoğralardaki açıklamaları detaylandırırsanız sanırım bölümün adına uygun olarak herkes kendi başına bu işlemleri yapabilir. detay derken bak bu havya bak bu da pasta işte buda kalay olmadı bakır olur yok oda olmadı en iyisi gümüş falan da yazın demiyorum ama detay olmadan bunları bilmeyen birinin yapması çok ama çok zor malesef.

hatta bu işlemleri yaparken bir video çekse birisi hiç açıklama yazmaya bile gerek kalmaz.

Son düzenleme:

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben elektronikten anlamam yazsalarda anlamam yazmasalarda bu islemi yapacak arkadasın elektronige ilgili becerisi olması sart aksi takdirde olmaz ne kadar anlatılırsa anlatılsın havyayı nasıl tutacak burda resimden bakmayla olmaz derim ben,
aldım arabamı gittim elektronikçiye açtım resimleri adam baktı yaptı verdi zor bi olay değil. konunun devamında açıklamalarda var ama ben bise anlamadım anlama gereğide duymadım

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama bu bolumun adı self-servis : )

aslında lehim yapmakta zor birşey değil o kabloları çekmekte.. inanın basit yani yapılabilir ama neyi lehimleyeceğini nerden hangi kabloyu nereye bağlayacağını bilseniz sizde yaparsınız. genelde bütün diy bölümlerinin mantığı budur.

zaten alın bunu elektronikçiye yaptırın diye açılan yada buna yönlendiren bir konu olsaydı modifiye bölümüne falan açılırdı. self-servis bölümüne değil.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Cengiz abi kaset takma zorunluluğu olmadan halledemez miyiz bu işi? Bu car400 lerde CD changer girişi yok mu? Sanki AUX dan CD changer takıyormuş gibi göstersek?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Cengiz abi kaset takma zorunluluğu olmadan halledemez miyiz bu işi? Bu car400 lerde CD changer girişi yok mu? Sanki AUX dan CD changer takıyormuş gibi göstersek?

BUGRA
CD Changer girişi yok malesef. Olsada Takamzsın Teybin CD changer olarak görebilmesi için CD changer emülatör gerekir.

Bugra Kaset takmana gerek yok ben hiç kaset takmadım. Bi tornavida ile kaset mekanizmasını it oturt yerine öyle kalsın.
Kaset mekanızmasından bağımsız da yapılır ama ben orjinalliği bozmamak adına bu şekilde verdim.
Diğer şekilde ön tarafa bi buton veya anahtarlı sterio jak takmak gerekir.

ESAT
Anlatım anlaşılr olması için resimli ve gayet basit bi şekilde anlatılmıştır.
Yazılanları dahi okumadığın o pach i neden yaptın, jak aydınlatmasını nereden aldın vs sorundan belli.
Senin dedğin gibi anlatmaya kalkarsam burada 3 sayfa yazı yazarım.
Konuya resim ekleme adedi 20 adet ile sınırlıdır.
Biraz elektronik bilgisi olan ilk 3 resme kadar ne yapacağını anlar zaten
Elektronik bilğisi olmayanların açıp teybini kurcalaması uygun değil yapayım derken teybine zarar verebilir.

SAYGILARIMLA

Son düzenleme:

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Cengiz abi eğer olsaydı CD changer girişi tarzı bir bağlantı, orayı sabit bir voltaja bağlayarak sanki sesin geldiği kaynak changermış gibi gösterebilirdik belki. Benim aklıma konuyu ilk görünce öyle bir kandırmaca gelmişti ama yokmuş madem kafa yormayalım boşuna.

Bu arada önceki mesajımda unutmuşum yazmayı, eline sağlık abi, çok faydalı bir çalışma...

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ESAT
Anlatım anlaşılr olması için resimli ve gayet basit bi şekilde anlatılmıştır.
Yazılanları dahi okumadığın o pach i neden yaptın, jak aydınlatmasını nereden aldın vs sorundan belli.
Senin dedğin gibi anlatmaya kalkarsam burada 3 sayfa yazı yazarım.
Konuya resim ekleme adedi 20 adet ile sınırlıdır.
Biraz elektronik bilgisi olan ilk 3 resme kadar ne yapacağını anlar zaten
Elektronik bilğisi olmayanların açıp teybini kurcalaması uygun değil yapayım derken teybine zarar verebilir.

SAYGILARIMLA

evet evet hiç okumadım haklısın..atıyorum işte kafamdan

Sırf savunma yapmak için yazıyorsun.. hiç belki kaçırdığım bir nokta olabilir demiyorsun. Tabiki okudum hemde ilgili bilgiyi bulamadığım için gayet detaylı baktım. Pach derken patch demek istiyorsan hangi patch den bahsediyorsun anlamadım. Ben yamadan falan bahsetmedim hiç.

yine senin örneği vereyim ki evet jak aydınlatmasını nerden aldın???
(aklından hala oraya yazdım işte çakmaktan diyeceksin.. zaten bu yüzden okumamış bu dedin kesin)

bende görüyorum çakmaktan aldım yazdığını ama oraya 2 kablo sallayınca olmuyor bu iş. Çakmağa giden elektrik soketi ne o bile belli değil.İşte bu çakmak girişindeki soket ve bu 2 kablonun lehimlenmiş hali diye bir foto koysan herkes yapacak ne güzel. Sonra led in artı ve eksi ayakları olduğu için yapılan her bağlantı devrenin tamamlanmasını sağlamayacak sanırım. bir detay ama bu belirtilmesse işte yaptım olmadı diyenler olacak.

20 fotoyla sınırlı diyorsun ama koyduğun foto 12.. hadi diyelim 20 ini doldurdun. e diğer posta geçersin ne farkeder ki ?

diğer can alıcı nokta ise sokete bağlanan 3 ayaklı ve 2 lale çıkışlı kablo idi. ve yine diyorum illa bunu lale girişle mi halletmemiz lazım ki yoksa direk lehimleyerek sonuca gidebileceğimiz bir işlem olamaz mı? sanırım sen altın uçlu lale soketler kullanmışsın. ama onların ne olduğu bile yazmıyor. fotodan tahmin edebilecek kişi sayısı çok az . ama bu bölümün adı self servis yine vurguluyorum. sizin veya elektronikçiler için olan bir konu değil.

umarım bir yanlış anlama olmaz benim isteğim konunun adına uygun olarak her üyenin bu uygulamayı yapabilecek durumda bir konu haline gelmesi.

yine diyorum uğraş vermişsiniz ve yapmışsınız ellerinize sağlık. ama hazır hem bilginiz hemde alet edevatınız var bunu herkesin anlayabileceği bir hale getirinde herkes faydalanabilsin.

dikkat ettiniz mi of yaptım süper oldu cok kolaymış yazan yok pek. birisi kendi yapmış birisi elektronikçiye yaptırmış. istemez misiniz çok kişi yapsın ve sizede teşekkür etsin.

saygılar

Son düzenleme: