Camlarda kireç lekesi var

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş artık lekeler ama diğer arkadaşlara bilgi vermek amacıyla söylüyorum bizim iş makineleri ve kamyonlarımız kireç fabrikası çalıştırdığımızdan hep kireç olur. Ben bi kaç kere kimyasal madde satan bi yerden (İzmirde Ikea kavşagından Altındağ-2. sanayi tarafına dogru sağa dönünce etrafta her yerde bulursunuz) taş asidi almıştım büyük ihtimal taş çöz denilen olay budur. Kireç için birebir. Yanlız solumanız durumunda ciğerlerinizi çok fena yakıyor

formul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş artık lekeler ama diğer arkadaşlara bilgi vermek amacıyla söylüyorum bizim iş makineleri ve kamyonlarımız kireç fabrikası çalıştırdığımızdan hep kireç olur. Ben bi kaç kere kimyasal madde satan bi yerden (İzmirde Ikea kavşagından Altındağ-2. sanayi tarafına dogru sağa dönünce etrafta her yerde bulursunuz) taş asidi almıştım büyük ihtimal taş çöz denilen olay budur. Kireç için birebir. Yanlız solumanız durumunda ciğerlerinizi çok fena yakıyor

Firma ismi verirsen açık adres kimyasala ulaşıp bende camlardaki şu kireç kalıntılarından kurtulmak istiyorum.Gece yolculuk esnasında insanın canını sıkıyor :(
Denemediğim kimyasal kalmadı gibi.Sirke sıcak sulu sirke, Limon, eski çay, porçöz,pasta,cif amanyoklı , domestos bunlar fayda etmedi :( Canımı sıkıyor açıkçası.İzmirdeki arkadaşlardan özellikle yardım istiyorum teşekkürler.

Son düzenleme:

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Firma ismi verirsen açık adres kimyasala ulaşıp bende camlardaki şu kireç kalıntılarından kurtulmak istiyorum.Gece yolculuk esnasında insanın canını sıkıyor :(
Denemediğim kimyasal kalmadı gibi.Sirke sıcak sulu sirke, Limon, eski çay, porçöz,pazta,cif amanyoklı , domestos bunlar fayda etmedi :( Canımı sıkıyor açıkçası.İzmirdeki arkadaşlardan özellikle yardım istiyorum teşekkürler.

pastada geçirmedimi ?

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne diye okadar uğraşıyorsunuz ki marketten alın 3 tane limonu ikiye bölerek güzelce şölee suyunu akıta akıta camı bi güzel sildirin 10-15 dk bi su tutun silin bişey kalmasın :)
sanki limonata tarifi verir gibi oldu ama :D aynalarım için denedim güzelce çıkardı kaportaya limon dokundurmayın yanlız asitli olduğu için zarar verebilir

formul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senturk35 kardeşim pastada geçirmedi ancak birkaç kimya şirketi buldum bu taş asitinin cam için olanınyla ilgili bilgi edineceğim.Uygulama sonrasında tecrübemi paylaşırım.

yaptığım kısa araştırma sonucunda bazı bilgilere ulaştım oda kil ile çok iyi temizlendiği oldu.Ancak şmyle bir sorunumuz varki Türkiyede otomobil boya leke cam leke temizliklerinde Kil kullanımı çok az ve bulmak için yurt dışından sipariş etmek gerekiyor.

Kil satışıyla ilgili link aşağıda mevcut.
http://www.cleanyourcar.co.uk/detailing-clay/cat_9.html

Boya üzerindeki kireç ve diğer lekeleri temizliğiyle ilgili bir uygulama videsuda koyuyorum.Youtube ulaşımı olsa orda çok sayıda uygulama örneği mevcut.

http://s299.photobucket.com/albums/... 30072009/?action=view&current=P1050586-1.flv