camlara film serbestmıs..! Dogrumu?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TSE çalışma yapıyor.
mythbusters şehir efsanelerini araştırıyor ne alakası var :)

http://ekonomi.haberturk.com/otomobil/haber/767330-cam-filmi-yasagi-kalkiyor
aha burdan bak

Evet ama myhtbusters böyle bir deneyde yapmıştı cam açıkmı arabada daha çok yakar yoksa klima açık camlar kapalı ikenmi diye

O filmi yapıştırmak için sıktıkları solüsyon varya onu ben saygıyla anıyorum :sopa: :D

Canım çıktı döşemelerden plastik aksamlardan o sıvının lekesini çıkartıcam diye :rakir: silmediğim sıkmadığım şey kalmadı ne varsa içinde artık

Son düzenleme:

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben karşıyım filme, abd de bircok eyaletde yasak, cunku polis aracın icini görmek zorunda, nerden bilsin senin orada silah cıkarmadıgını, butun camların icerisi gorulebilir olması gerek.
Abd de bu yuzden cok yargısız infaz olmuştur polislerce, bazı guney amerikalılar cama film takar, polisde aractan biri inerken icerde ne oldugunu goremediginden catır catır boşaltır şarjörü ve sizin camınızda film varsa hak iddia edemezsiniz. YASAKDIR çünkü.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben karşıyım filme, abd de bircok eyaletde yasak, cunku polis aracın icini görmek zorunda, nerden bilsin senin orada silah cıkarmadıgını, butun camların icerisi gorulebilir olması gerek.
Abd de bu yuzden cok yargısız infaz olmuştur polislerce, bazı guney amerikalılar cama film takar, polisde aractan biri inerken icerde ne oldugunu goremediginden catır catır boşaltır şarjörü ve sizin camınızda film varsa hak iddia edemezsiniz. YASAKDIR çünkü.

Dostum sende amma gaddar çıktın yahu yok şarjör boşaltma yok bilmem ne ağır ol şampiyon :dil: Tamam yasak olabilir ona sözüm yok ama içerdeki insanı görmeden bilmeden hiç kimse onu öldürme hakkına sahip olamaz isterse o aracın içinde dünyada kırmızı bültenle aranan bir suçlu olsun , canı Allah verir ancak Allah alır

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hicde oyle degil abd'de. ozellikle suclu oranı yuksek eyalet ve sehirlerde
polislere öyle şeyler izin veriliyor ki aklın tavana zıplar. Mesela Lousiana eyaletinde
polisleri görsen TANRI mı bunlar dersin, bizim polisler yanlarında kedi kalır kedi.
Yaw bisiklet icin bile ehliyet sınavı var orada ve ehliyet alıyorsun, benim frenlerde sorun var diye polis bisiklete el koymuştu dusunebiliyormusun. Adamın tipini görsen tecavuzcu coskunla ekram bora karışımı bir tipti. Gobekde hulisi kentmen.
Hani milleti görsen polise ehliyet verirken cem yılmazın dedigi gibi ver dese orada sorgusuz vercekler :rakir::rakir::sulanma: hic neden felan sormadan polise.
Hele kazara bizdeki gibi kafa tut, adam caktıgı gibi copu sırtına yere bi yatırıyor ki, sonrada biniyor sırtına takıyor kelepceyi, haaa biraz muhalefet edersen
yiyorsun elektrikli tabancayı , bayılana dek.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç muayenesinde hafif kusur olarak geçiyor ama trafikte tamamiyle yasak. Sırf film için araç durdurulmuyor fakat kontrol esnasında cezayı yersiniz. Daha evvel arka cam ve arka yan camlar olmak üzere 3 parça için yasa çıkacak ve serbest olacak denilmişti fakat rafa kalktı.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç muayenesinde hafif kusur olarak geçiyor ama trafikte tamamiyle yasak. Sırf film için araç durdurulmuyor fakat kontrol esnasında cezayı yersiniz. Daha evvel arka cam ve arka yan camlar olmak üzere 3 parça için yasa çıkacak ve serbest olacak denilmişti fakat rafa kalktı.

O zaman makam araçların bizim arabalardan ne farkı kalır yasa çıkarsa ... ;)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız ıcın tesekkurler trafık subeye falan gıdıp birileriyle goruseyım bakalım neler dıcekler :/ arkalar 2 onler 1 yaptırırım eger oluyorsa yanı sorun yaratmıcak sekılde , ya gozukmekten korkmak degıl de yavas yavas turlar yapmak ıstıyorum bi benzınlıge cekıp yada merkeze cekıp ıcınde yatsam arabanın kabak gıbı kalıcam ole , ondan yani başka bi gerekce yok :) film olmasada şu camlara takılan 2-3 tl lık guneslıklerden alırım 10 tane falan butun camlara gozukmucek sekılde takarım yatmadan once :) Siyah fılmde benım arabaya cok yakısır gercı ama :) neyse :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hicde oyle degil abd'de. Ozellikle suclu oranı yuksek eyalet ve sehirlerde
polislere öyle şeyler izin veriliyor ki aklın tavana zıplar. Mesela lousiana eyaletinde
polisleri görsen tanrı mı bunlar dersin, bizim polisler yanlarında kedi kalır kedi.
Yaw bisiklet icin bile ehliyet sınavı var orada ve ehliyet alıyorsun, benim frenlerde sorun var diye polis bisiklete el koymuştu dusunebiliyormusun. Adamın tipini görsen tecavuzcu coskunla ekram bora karışımı bir tipti. Gobekde hulisi kentmen.
Hani milleti görsen polise ehliyet verirken cem yılmazın dedigi gibi ver dese orada sorgusuz vercekler :rakir::rakir::sulanma: Hic neden felan sormadan polise.
Hele kazara bizdeki gibi kafa tut, adam caktıgı gibi copu sırtına yere bi yatırıyor ki, sonrada biniyor sırtına takıyor kelepceyi, haaa biraz muhalefet edersen
yiyorsun elektrikli tabancayı , bayılana dek.

barbarlar :d

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman makam araçların bizim arabalardan ne farkı kalır yasa çıkarsa ... ;)

Trafiğin yasa olarak çıkarmasının sebebi;
Araştırma sonucu güneş ışınlarını %80 kestiği ve araç içerisinde yolcuları rahat ettirdiği bu yüzden de klima gibi şeylerin kullanımını düşürdüğü saptanmış. Ayrıca piyasada bulunan ve bu işi yapan yerlere gelir getirmek olarak açıklanmış. Birçok makam aracının camları normal renksiz, fakat kaza anında cam patlamadığı için kesik türevi yaralanmaları artırdığı için geri çekilmiş olabilir. Sonuçta kaza anında camın tuz buz olması bütün kalıp içeri girmesinden iyidir diye düşünüyorum.

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et