Camı kapatırken gıcırtı sesi??

Yahya.59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astra j aracımda sürücü taradı camı kapatırken gıcırtı sesi çıkıyor. Cam kapanırken sorun yok tam üst tarafa temas ettiğinde yani fitile temas ettiğinde bir ses geliyor. Temizledim ama ses gitmedi. Silikon sprey çöZer mi? Başına gelen var mı ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sertleşmiş olabilirmi ? Çamur veya benzeri bişeyde olabilir dikkatli bakın hocam iyice temizlemek ve yumuşatmak şart.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Silikon spreyin bu tip sesleri kesitiğini duydum..Denemekte fayda var..Ondan önce fitili veya camı ıslak kalıcak şekilde bir bezle silip kaldırmayı deneyin..Bakalım ses yapıcakmı..Sanırım havalar ısınınca bu tip sesleri daha fazla duyacağız... :)

• Beğen
Tepkiler: Yahya.59

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astra j aracımda sürücü taradı camı kapatırken gıcırtı sesi çıkıyor. Cam kapanırken sorun yok tam üst tarafa temas ettiğinde yani fitile temas ettiğinde bir ses geliyor. Temizledim ama ses gitmedi. Silikon sprey çöZer mi? Başına gelen var mı ?

Eğer başka bir teknik sorun yoksa, kolay çözülür kronik bir sorun diyebiliriz benim de yolcu tarafı camı inerken veya çıkarken sesli sürtünerek açılıp kapanıyordu. Yetkili servise danıştım, bilhassa kirli camlarda oluyor içine kir, su vs. karışınca. Çözüm arada sırada beze bağlanmış tornavida ucuyla aralık fitil silikon içini aralığını temizlemek. İçinden epey kir çıkıyor.

Yahya.59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sertleşmiş olabilirmi ? Çamur veya benzeri bişeyde olabilir dikkatli bakın hocam iyice temizlemek ve yumuşatmak şart.
Hocam t izledim ben güzelce sıvı sabun la sildim ama geçmedi . 2 tane camcı gezdim mekanizmayla alakalı normal falan dediler daha önce olmayan bir şeye daha detaylı temizleyip silikon sprey deneyeceğim bakalım

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Eğer başka bir teknik sorun yoksa, kolay çözülür kronik bir sorun diyebiliriz benim de yolcu tarafı camı inerken veya çıkarken sesli sürtünerek açılıp kapanıyordu. Yetkili servise danıştım, bilhassa kirli camlarda oluyor içine kir, su vs. karışınca. Çözüm arada sırada beze bağlanmış tornavida ucuyla aralık fitil silikon içini aralığını temizlemek. İçinden epey kir çıkıyor.
Ben temizledim baya toz çamur çıktı hocam ama belki daha vardır silikon sprey alıp sıkacağım birde öyle deneyim bakalım fitillerden geliyor gibi çünkü dinleyince. Mekanizmayla alakalı değil diye düşünüyorum

Son düzenleme: