Cam filmini dışarıdan çekmek

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ön iki cama film çektirmek istiyorum ama kullanılacak suyun aracın kapı yüzünün içine gireceğini, oradaki motorlara zarar vereceğini veya plastik kısımlarda leke bırakacağını düşünüyorum.

Çizilmez filmi dışarıdan çektirsem ne olur? Hiç mi dayanmaz?

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suyun cam motoruna zarar verdiğini leke bıraktığını görmedim o kadar film çektirdim.İçinizin rahat olması açısından çeken kişiye söylersiniz önlem alır dikkat eder,film dışardan olmaz

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
suyun cam motoruna zarar verdiğini leke bıraktığını görmedim o kadar film çektirdim.İçinizin rahat olması açısından çeken kişiye söylersiniz önlem alır dikkat eder,film dışardan olmaz

Bugün bir ustayla az daha papaz oluyordum. En azından havlu falan koyalım, su akarken silelim dedim. "Abi sen çok titiz birine benziyorsun, yaptırma daha iyi!" dedi.

Ben de yaptırmadım. :)

Dışarıdan neden olmuyor? Aynı şey gibi geliyor bana.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam ıslak olduğu zaman açtığınızda da içeri su girer .
geçenlerde benim aracın hoparlörü su girmesinden patlamıştı. iki üç kaportaciya şu giren yeri gösterip bunu nasıl engelleriz diyince,butun arabalarda kapılara su girer alttaki tahliyeden çıkar senin şansına hoparlör evi gelmiş su girmesini engelleyemezsin demişlerdi.
sizinde kapı içine her yağmurda azda olsa su giriyordur. cam filmi çektirirken giren sudan hicbirsey olmaz. kapı döşemesi ile cam arasında izolasyon var kapı dosmeye su ulaşamaz.
. sahip olduğumuz mallar kullanmak içindir hiçbiri bizle yaşamayacak . ne kadar titizlenirseniz o kadar dert açılır başınıza. çektirin gitsin.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Doğru yaklaşımın bu olduğunu biliyorum ancak film çektirmek pek aklıma yatmadığı için bahane üretiyorum galiba.

O zaman bir akıl verin sevgili forumdaşlarım!

Arka camlar kendinden koyu. Üstünde bir de BOD perde var. Oldukça koyu görünüyor. Ön camlarda ise hiçbir şey yok. Usta, orta koyuluktakini çekeriz demişti. Orta koyuluk ile aşağı yukarı arkadakini tutturabilir miyim? Yahut perdeleri çıkarırsam çok sırıtır mı diye düşünüyorum.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence gerek yok ama illa kafanıza takılıyorsa su yerine alkol tarzı bir uçucu bir şey kullanabilir. Yoğunluğunu arttırmak için de hafif köpürtebilirsiniz.

Cam filmini dışarıdan çekmek çok ama çok sağlıksız olur. Hatta belki çekilemez bile çünkü dış tarafta camın alt kısmında; iç tarafta olduğu gibi filmin gireceği bir boşluk yok. Öte yandan filmi Lumar bile kullansanız yıkamalar başta olmak üzere dış etkenlere dayanamaz.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söktür camı dışarıda çektir...:)

ama ben bu zamana kadar dünyanın filmini çevirdim (( :D )) camsille değilde hortumla su sıktılar gene birşey olmadı :) adam iyi demiş sen fazla titizsin çektirme abi diye :D:D:D

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aykan abi bu arada arka camlarla eşitlensin diye sadece ön camlara film çektirmekle çok iyi bir sonuc alamayabilirsiniz.yani ton tutarmı?sadece koyuluğu değil filmin rengi bile farkettirebilir.hoş durmayabilir..

Ama denemekten zarar çıkmaz..niyetiniz varsa ustasına güvendiginiz bir yere çektirin..

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın camlarını çıkartıp dışarda çektirip taktıracaksın. Yada yaptırmayacaksın :D

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
söktür camı dışarıda çektir...:)

ama ben bu zamana kadar dünyanın filmini çevirdim (( :D )) camsille değilde hortumla su sıktılar gene birşey olmadı :) adam iyi demiş sen fazla titizsin çektirme abi diye :D:D:D

Aracın camlarını çıkartıp dışarda çektirip taktıracaksın. Yada yaptırmayacaksın :D

Yahu arkadaş siz yapmayın bari!

Kendimi iğrenç, pislik, cimri hatta pinti, malına kendinden çok değer veren biri gibi hissettim. :)

Öyle değil yahu! :)

Araba işte! Kıyamıyorum!

Aykan abi bu arada arka camlarla eşitlensin diye sadece ön camlara film çektirmekle çok iyi bir sonuc alamayabilirsiniz.yani ton tutarmı?sadece koyuluğu değil filmin rengi bile farkettirebilir.hoş durmayabilir..

Ama denemekten zarar çıkmaz..niyetiniz varsa ustasına güvendiginiz bir yere çektirin..

Ben de daha çok bunu düşünüyorum aslında. Sonuçta içime sinecek güzel bir şey olacaksa bu kadar düşünmem. Fakat ne sonuç alacağımı bilmiyorum. Arka camlar orijinal koyu, bir de perde var, önler nasıl olur v.s...

Neyse sonuç şu ki, dışarıdan cam filmi çektirilmiyormuş. :)