calibranın kötü yanları nelerdir

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende katılmıyorum yaklaşık 10/12 calıbram oldu 1994 senesinde 1992 4x4 turbom vardı o zamanlar ferrarıye bakar gibi bakarlardı gene öylede eğer calıbra calıbraysa ki sonra 91 c20xe 93 c20xe 94 c20xe 96 turbo vsvsvs
söylemek istediğim siz nasıl kullanır nasıl viraja girersiniz bilmem ama ben 94 den sonrakılerde hep arkayı düşürdüm yol tutuşu (virajlarda ) anca yakaladım evet astra gsı ile calıbra arkayı atar biraz sert ve süratli girdiğinizde bu kötü ama arabayı tanıyanlar için farketmez birde ultra kullananlar kesin indiricek benden tavsiye
bu konuda vectra a nın üstünede tanımam arka konusunda hele gt tek geçerim ve astra h ı
ewet o kadar yıllr binmeme rağmen gözüm 2 kere bandajlı gezdiğim çok olmuştur
1. kapı kelebek camı
2.sigara külü :):)
haala yakalanamamış bi rüzgar akışı mükemmel aero.... sürtünme katsayısı düşük vsvsvs güzel tarafları da çok az diil

Son düzenleme:

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
bende katılmıyorum yaklaşık 10/12 calıbram oldu 1994 senesinde 1992 4x4 turbom vardı o zamanlar ferrarıye bakar gibi bakarlardı gene öylede eğer calıbra calıbraysa ki sonra 91 c20xe 93 c20xe 94 c20xe 96 turbo vsvsvs
söylemek istediğim siz nasıl kullanır nasıl viraja girersiniz bilmem ama ben 94 den sonrakılerde hep arkayı düşürdüm yol tutuşu (virajlarda ) anca yakaladım evet astra gsı ile calıbra arkayı atar biraz sert ve süratli girdiğinizde bu kötü ama arabayı tanıyanlar için farketmez birde ultra kullananlar kesin indiricek benden tavsiye
bu konuda vectra a nın üstünede tanımam arka konusunda hele gt tek geçerim ve astra h ı
ewet o kadar yıllr binmeme rağmen gözüm 2 kere bandajlı gezdiğim çok olmuştur
1. kapı kelebek camı
2.sigara külü :):)
haala yakalanamamış bi rüzgar akışı mükemmel aero.... sürtünme katsayısı düşük vsvsvs güzel tarafları da çok az diil

cam butonlarına yine çözüm var ayna kontrolünün yerine falan konuyo da :D şu ön camı tek parça açılır yapmak mümkün müdür?

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu büyülü yazmayın yazanların çoğu banlanmış. 2006 dan beri:D

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam butonlarına yine çözüm var ayna kontrolünün yerine falan konuyo da :D şu ön camı tek parça açılır yapmak mümkün müdür?

vallaha almanyada bi calıbra görmüştüm o kelebek camı manuel aşağı açılıyodu bi dahada göremedim netdede araştırdım neyin mekanizmasını neye göre nereye uydurmuş nası becermiş haala çözemedim yerde yokki + direk var ???
ama olduğu şüpesiz gözümle gördüm ama ???

Toraks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler.
Üye tanıtımı yapacaktım konu kapalı olunca yapamadım. Ben de ilk mesajımda yazıyorum.

Hakan YÜKSEL
Adana
Serbest meslek 28
Doğan SLX 99

Bu konuyu seçme sebebim calibrası olan herkes bu konuya giriyordur sanırım.
Dün bir arkadaşımın evinin önünde yatan bir calibra vardı onu gördüm. Kendisi ile biraz konuştum o da bir arkadaşından aldığını bozuk olduğunu ve öylece durduğunu söyledi. Araba gerçekten de hor kullanılmıştı. Ben oldum olası bu arabaları severim. O halde görünce dayanamadım. Akü yardımı ile çalıştırıp dükkanıma getirdim.

Şimdi dünden beri düşünüyorum bunu toplamaya çalışsam ne kadara mal olur. İç döşemeler koltuklar sıkıntı değil. Ama motor çalıştıktan sonra vitese takıp hareket etmeye çalışında araba zorlanıyor. Ateşlemede bir sorun var sanırım.
Genel olarak arabanın sorunu şunlar;
Sol on far kırık, dikiz aynaları kırık, kapı döşemeleri ve koltuklar harap, on tampon kırık, cam kenar çıtaları tamamen değişmeli, beyninde sorun var, bunların dışında motor çalışıyor ama çozemediğim bir kaç sorun var onları da ustaya göstereceğim.

Bu parçaları toplayıp bu arabayı eski ihtişamlı günlerine getirmem zor olurmu sizce?

Arabaya binince gezmenin verdiği keyif çoğu otomobilde yoktur eminim.
Bir de bu arabanın motor özelliklerini bilmiyorum. Kaç ps motor gücü vs. Aldığım arkadaş ta bilmiyorum. Bunlar arabanın neresindedir bir bilgi verirseniz çok sevinirim.

Saygılar.

gsi.mert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fıatı neymiş bu aracın ona görede malıyet çıkarman lazım 8/9/10 ada varda netde ama ne durumda bilinmez ?

Toraks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyatınca 4bin diyor ama masrafı çok fazla olduğundan durum vahim.

TorkTeknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence hiç girme. ömür boyu binerim diosan başka. Ancak masraf eder çok zarar etmeden satarım gene diorsan böle bişi mümkün değil

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal sol ön far-sisli 200 TL- sissiz 150 tl. (çıkma)
orjinal dikiz aynaları 200 tl takım (çıkma)
kapı döşemeleri ve koltuklar 700 tl (çıkma)
kapı çıtaları tamamı 200 tl (çıkma)
ben bu fiyatlara bu saydıklarımı temin edebilirim.
tesisatıyla komple beyin de bulabilirim fiyatı sormam gerek kısaca calibra ile alakalı ne lazımsa temin ederim özel mesaj da yazmıştım ama sanırım okumadınız ya da oralı olmadınız bu fiyatlarda benım 1 lira karım olmaz kar amacı için uğraşmam zaten,yardımcı olabılırsem sadece sevinirim, Türkiye'deki çıkmacıları çok iyi tanıyan ve verecekleri fiyatları iyi bilen biri olarak...o da bulabilirseniz şayet

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallaha almanyada bi calıbra görmüştüm o kelebek camı manuel aşağı açılıyodu bi dahada göremedim netdede araştırdım neyin mekanizmasını neye göre nereye uydurmuş nası becermiş haala çözemedim yerde yokki + direk var ???
ama olduğu şüpesiz gözümle gördüm ama ???
abi arabayı satmazsam ben de öyle yapacağım biraz zormuş ama bizim calibracı ismail yaparız sorun değil abi diyor bakalım bu yaza halledeceğiz sanırım, ben de nefret ediyorum o cam açıkken araca binmeye calısan insanın gözünü rahatlıkla çıkarabilecek o çıtadan,sol kolumu özgürce çıkarıp sigara içmemi engelleyen o çıtadan :D