Calibra Yeniden Doğuyor...

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emeğinize sağlık, kendi yaptığın iş bir başkadır, her zaman keyif alarak yapmışımdır, kolay gelsin.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Motor üzerinden söktüğümüz tüm parçaların bakım ve temizliğini yaptık..

Bu arada rektefiyeci motorun aşınmaya başladığını, açmışken motor yapmanın iyi olacağını söyledi.. Her ne kadar bana inandırıcı gelmese de, açılmışken her şeyin dört dörtlük olmasını istedik. Kabul ettik.

20.000 km önce değişen triger setini dahi kafamızda şüphe kalmaması için tekrar değiştirdik.

Debriyaj seti, yağ pompası, gergi rulmanı, motor kulakları, su hortumları, hidrolik direksiyon hortumları, motor suyu sıcaklık sensörü, krank devir sensörü, devirdaim pompası, termostat, piston ve segman takımı, kol burçları, salıncaklar, rotiller, aks körükleri Yenilendi.. Bosh marka ateşleme bobini ve buji kabloları bir önceki bakımda sıfırlanmıştı..

Kapı kolları, cam fıskiyeleri, armalar, cam suyu motoru ıncık cıncık deforme olan ne varsa yenisini aldık..

Daha önce şerit bant ile toparladığımız, kaput altındaki tüm tesisatı makaron ile muhafaza altına aldık.

Bu arada f20 zannettiğim şanzımanımın f18cr çıkması benim için süpriz oldu :D

cfov.jpg

yehb.jpg

laxa.jpg

geaa.jpg

50ex.jpg

57oi.jpg

09eo.jpg

mx2g.jpg

zat9.jpg

iyot.jpg

t1dr.jpg

pn7f.jpg

dnhu.jpg

uqix.jpg

gbvk.jpg

4tfa.jpg

36nk.jpg

xobl.jpg

vqy6.jpg

ubkubk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi keşke zamanı ileri alabilsekte aracın son halini hemen görebilsek. Forumcak merakla bekliyoruz valla :)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi keşke zamanı ileri alabilsekte aracın son halini hemen görebilsek. Forumcak merakla bekliyoruz valla :)

Valla bende merakla bekliyorum :D araç boyada şuan, son bi parti resim kaldı elimde. Onları da yükledikten sonra günceli takip edeceğiz..

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta dur adamın aklına iş düşürme yoksa işlemler uzar bizde meraktan çatlarız heralde :(
Ne yapayım ya,hazır el değmişken tam değişiklik olsun dedim. :D
Ama haklısın,bu gidişle çatlayacaz. :rolleyes:

ubkubk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesele boyanma süresi değilde Hasan Abi boyacıya kızıp boyayı üretmeye kalkarsa işte o zaman yandık :D

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesele boyanma süresi değilde Hasan Abi boyacıya kızıp boyayı üretmeye kalkarsa işte o zaman yandık :D
Bak buna sonuna kadar katılıyorum.Yapar mı yapar gerçekten. :) Hasan abi sağolsun nerdeyse bütün herşeyi kendi halletti,etmeye de devam ediyor.Biz de beklemeye devam ediyoruz mecbur. :dil:

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu kadar şeyi yapmışken bir de renk mi değiştirseydik. . . :D

Bir ara aklımdan geçti, hatta fıstık yeşili bile düşündüm :D Aracın orjinal rengi Alfalarda ki jarama siyahına benziyor.. Sonra direk metalik siyah yapayım derken.. Boyatacağım gün yolda yan yana 2 mercedes denk geldi biri benim aracımın renginden diğeri direk metalik siyah.. orjinal renginin daha güzel olacağına karar verdim.. Şimdili orjinal kalıyor :)

Yok artık :D Ama bir ara ufak bir boya kopmresörü ve plastidip alıp boyamak niyetimde vardı.. zemin uygun olmadığı ve kalkma ihtimali olduğu için yapmadım :D

Bak buna sonuna kadar katılıyorum.Yapar mı yapar gerçekten. :) Hasan abi sağolsun nerdeyse bütün herşeyi kendi halletti,etmeye de devam ediyor.Biz de beklemeye devam ediyoruz mecbur. :dil:

Sabrın sonu selamet :D Calibranın işi bitmez.. Bayrama kadar dışı bitmiş olacak inşallah.. İç kısımda işlerimiz var daha kapı izolasyonları felan..

sonra biraz ara verir 2-3 ay sonra döşemeye girşiriz nasipse :D