Calibra Yeniden Doğuyor...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence klimasız araba kaşsız insana benziyor :D uzun yolda vs bence klima iyi olurdu. sen yinede bir daha düşün abi :)

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merakla takipteyim..titiz calısmanız hosuma gitti tebrik ediyorum..

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
helal olsun hasan bu ne yetenek arkadaş tadından yenmez olacak bu araç ...;)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arabanın iç kısmı ile uğraşırken bir yandan da hava kararana kadar olan süre zarfında motoru dağıtmaya devam ettim..

Egzantirik kapağını söktüğümde gördüğüm manzara içimi sızlattı :) su ile karışan yağ tahin kıvamında her tarafı kaplamış haftalardır aynı şekilde duruyordu..

Contanın ne sebepten kaçak yaptığını çok merak ediyordum.. Zira bu benim ödeyeceğim bedel ile doğrudan ilgiliydi :D

Sol üstten saplamaları sökmeye başladım, en son sol alttaki 6 nolu saplamayı sökmek için kolu çevirdiğimde saplamanın boşa döndüğünü farkettim :mad: :mad:

Usta blokta saplama deliğinin yalama olduğunu, helicoil olamayacağını bu sebepten işin uzayacağını söyleyip yarın gel demişti...

Saplamayı çektiğimde ise helicoil saplama ile birlikte elime geldi.. Tabi ustamın kulakları bir kez daha çınladı..:rakir:

Doğal olarak kapak contası saplamanın sıkmadığı yerden patlamıştı..

Yaptığımız araştırma sonucu baga yapılması gerektiğini, bunun içinde bloğun sökülmesi gerektiğini öğrendim..

Böylelikle iş yerinin oto parkında motor toplama ihtimali son buldu :D

Motorun üzerini örtüp, bütçe planlaması ve motoru yapacak yer araştırmasına koyuldum.. :D

2bip.jpg

1g5g.jpg

6pcy.jpg

8hea.jpg

sxg8.jpg

ilyd.jpg

ke5r.jpg

muvs.jpg

ikwn.jpg

au4a.jpg

hyd4.jpg

jw96.jpg

os82.jpg

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
gsu9.jpg

tf2n.jpg

6zf5.jpg

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Motoru dağıtmak için yer ararken, çok yakın bir arkadaşım araya girip bana bir dükkan ayarladı.. Mekan sahibi arkadaş motorun dağıtılıp toplanması konusunda yardımcı olacak ve işçiliğini alacak.. Bende diğer işlerim için dükkanı istediğim kadar kullanacaktım, bu şekilde anlaşma yaptık :D

Şirket otoparkında artık meşhur olan aracımın camına, arkadaşlar "Beni Yürüt" diye yazınca yıllık izine ayrılıp, Calibra ile sanayi yollarına düşmenin vakti geldi :D

ncbz.jpg

9sg4.jpg

pyk8.jpg

ryfb.jpg

wol3.jpg

i5cr.jpg

ztag.jpg

cc7d.jpg

mxtv.jpg

s79t.jpg

6jj2.jpg

v2tc.jpg

vosy.jpg

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Silindir kapağımız zaten daha önce kapakcıya yollanmıştı.. Yapılan kontrollerde iyi durumda olduğu taşlamaya gerek olmadığı bilgisi verildi..
kapak temizliği yapılıp, 100 km önce değişen sübap lastikleri tekrar yenilenip toplandı..

Bizde motorumuzun fazlalıklarını alıp bloğu ölçüm, kontrol ve baga işlerinin halledilmesi için rektefiyeciye gönderdik.

İşlemler bitene kadar olan süre zarfında, motor kaputunun altını ve içini yağ ve pislikten arındırıp, teroson ile kapladık.

20ju.jpg

n8cm.jpg

v9iv.jpg

c7an.jpg

5mj3.jpg

zqss.jpg

c7an.jpg

2i5a.jpg